В 407-у військовому госпіталі, що базується у Чернігові, з початком воєнних дій значно активізували свою діяльність військові хірурги. Вчасна допомога пораненим зі Сходу, багатогодинні операції та впровадження нових методик вже стало «звичним» сьогоденням для військових лікарів.
В часи розвитку сучасної медицини основний акцент військові хірурги зробили на мініінвазивну та лапароскопічну хірургію, тобто проведення операцій без високої травматизації, без розрізів, дрібними проколами або взагалі без проколів.Основною особливістю такого медичного втручання є те, що протягом декількох днів після проведення операції реабілітаційний період для хворого закінчується і невдовзі після невеличкого амбулаторного лікування, військовослужбовці вже можуть виконувати посадові обов’язки.
— Більшість операцій, які опанували військові хірурги, є унікальними. Такі операції без ризику для здоров’я людини, як на Чернігівщині так і в багатьох регіонах, робимо лише ми, адже в нас є великий досвід, вміння та певні напрацювання. За медичною допомогою до нас звертаються як наші військові, так і військовослужбовці з інших регіонів, не залишаємо ми поза увагою і місцевих мешканців, — зазначив кандидат медичних наук, провідний хірург Чернігівського військового госпіталю Павло Варшавер.
У даний час вже близько дванадцяти тисяч військовослужбовців та ветеранів військової служби перебувають на обліку в Чернігівському військовому шпиталі та постійно користуються висококваліфікованою медичною допомогою.
Підполковник Ігор Березинський,
спеціальний кореспондент Інформагентства Міноборони (м. Чернігів)
Комментариев:0