ІСНУЮЧА СИСТЕМА ПРИВІЛЕЇВ ТА ПІЛЬГ
Резервіст забезпечується безкоштовно:
військовою формою одягу з передбаченими для військовослужбовців знаками розрізнення, що свідчать про їх належність до резервістів;
харчуванням та проживанням у військових частинах під час виконання обов’язків служби у військовому резерві;
медичним обслуговуванням у закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України під час виконання обов’язків служби у військовому резерві.
Резервісту компенсується:
середньомісячна заробітна плата за той час, що він перебував у військовій частині під час виконання ним обов’язків служби у військовому резерві;
вартість проїзду до військової частини та в зворотному напрямку.
Резервісту виплачується:
грошова винагорода в кінці року, розмір якої залежить від військового звання;
грошова виплата із розрахунку до двох мінімальних заробітних плат на місяць за рахунок коштів передбачених у Державному бюджеті України;
якщо він тимчасово не працює та перебуває на обліку в Державному центрі зайнятості — мінімальна заробітна платня за весь період перебування у військовій частині;
добові за кожен день перебування у військовій частині;
впорядковано грошові виплати резервістам за період виконання служби у військовому резерві (із розрахунку двох мінімальний зарплат на місяць).
Резервісту гарантується:
збереження місця роботи, а також займаної посади та середньої заробітної плати на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.
Резервіст має можливість:
отримати відстрочку від призову на строкову військову службу (для громадян призовного віку);
звільнитись від призову на строкову військову службу коли виконає обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів;
просуватися по службі;
отримувати чергові військові звання;
підвищувати кваліфікацію, отримати нову військово-облікову спеціальність;
під час виконання обов’язків служби у військовому резерві користуватись всім переліком соціальних гарантій та пільг, якими користуються військовослужбовці.
8 кроків щоб стати резервістом
1.ПРИЙМИ РІШЕННЯ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ СЛУЖБИ У ВІЙСЬКОВОМУ РЕЗЕРВІ
Проходження служби у військовому резерві полягає у виконанні резервістами обов’язків відповідно до завдань, покладених на військові частини, в яких вони проходять службу у військовому резерві. Громадяни, які не проходили військову службу, також можуть проходити службу у військовому резерві. Резервістами вони стають одразу після укладання контракту на проходження служби у військовому резерві.
2.ПОШУКАЙ НЕОБХІДНУ ІНФОРМАЦІЮ
у військових частинах, військових комісаріатах; на інтернет сторінках Міністерства оборони України, на сторінках служби в резерві в соціальних мережах Інтернету: «В Контакте» (www.vk.com/rezervist_ua) та "Facebook"(www.facebook.com/rezervist.ua ), You Tube, за телефоном 0(44) 454 43 34.
Обери військову частину, посаду та спеціальність для проходження служби у військовому резерві.
3.ЗБЕРИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ, В РАЗІ СУМНІВУ ЗАТЕЛЕФОНУЙ ДО ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ, ЯКУ ТИ ОБРАВ, АБО ВІЙСЬКОВОГО КОМІСАРІАТУ
Подай заяву до командира військової частини. У заяві вкажи: прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, місце народження, місце реєстрації та фактичного проживання; посаду, на якій ти бажаєш проходити службу у військовому резерві; освіту та професію; військово-облікову спеціальність (при наявності).
Разом із заявою надай:
— кольорові фотокартки розміром 9×12 см та 3×4см;
— паспорт громадянина України;
— військовий квіток (при наявності);
— автобіографію, написану власноруч;
— оригінали документів про освіту.
Командир військової частини має 3 доби для вивчення твоїх документів та прийняти рішення, яке він має тобі повідомити.
4.ПРОЙДИ МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД ТА НАДАЙ ВИСНОВОК ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКОЇ КОМІСІЇ ДО ПАКЕТА ДОКУМЕНТІВ
Отримай у військовій частині картку обстеження та медичного огляду за формою, встановленою положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, при цьому твоя фотокартка має бути засвідчена гербовою печаткою військової частини.
Для проходження медичної комісії командир військової частини направить тебе до військового комісаріату. Військовий комісар організує проведення медичного огляду військово-медичною комісією військового комісаріату, як правило, під час проведення медичних оглядів призовників. В період між призовами можна пройти гарнізонну або госпітальну ВЛК за місцем дислокації військової частини.
5.ПРОЙДИ ПЕРЕВІРКУ РІВНЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ
Перевірка фізичної підготовки проводиться при військовій частині з урахуванням вимог спеціальності,яку ти обрав. Тобі мають повідомити показані тобою результати.
6.ПРОЙДИ ПРОФЕСІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ТЕСТУВАННЯ
Професійно-психологічне тестування проводиться офіцерами відділів (відділень) виховної роботи (психологами) військових частин у повному обсязі за існуючими методиками у порядку, визначеному Міністерством оборони України. Підсумок тестування не розголошується.
7.НАДАЙ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ДО ПІДРОЗДІЛУ ПО РОБОТІ З ОСОБОВИМ СКЛАДОМ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ТВОЄЇ ОСОБОВОЇ СПРАВИ
До особової справи резервістів входять такі документи:
— твоя заява про бажання добровільно вступити на службу у військовому резерві;
— копії 1,2,10 сторінок паспорта громадянина України та сторінки з відміткою про реєстрацію;
— копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
— автобіографія написана власноруч та у друкованому вигляді;
— копії документів про народження, освіту, сімейний стан та народження дітей;
— характеристика з місця роботи, навчання (для працюючих або тих, хто навчається);
— довідка про трудову діяльність (копія трудової книжки);
— картка професійного відбору та результати тестування кандидата;
— відомість результатів перевірки з фізичної підготовки;
— висновок військо во-лікарської комісії щодо придатності за станом здоров’я до проходження служби у військовому резерві за обраною спеціальністю;
— довідка про групу крові та резус -фактор.
8.ПІДПИШИ КОНТРАКТ
За результатами вивчення кандидатів, які виявили бажання проходити службу у військовому резерві, командиром військової частини приймається рішення про укладання контракту.
Зверни увагу, що вивчення кандидатів у резервісти здійснюється командирами військових частин по документах твоєї особової справи.
При потребі командир військової частини може запросити тебе на особисту співбесіду
Зазвичай вивчення кандидата здійснюється наступним чином:
— вивчення особистих якостей, встановлення рівня їх освіти та професійної придатності;
— організації медичного огляду;
— перевірки рівня фізичної підготовки;
— проведення заходів професійно психологічного тестування та відбору.
Комментариев:0