Як отримати «бойову» тисячу
Головне — чітко та своєчасно доповісти про бойове зіткнення старшому командиру з фіксацією в журналі бойових дій та бойовому донесенні, а також подати відповідний рапорт з докладним описанням бою
З початку бойових дій на Сході України військовослужбовці Збройних Сил отримали майже 5 млн 800 тис. гривень за успішне виконання завдань у зоні АТО, 1 млн 120 тис. гривень за знищену військову техніку противника та понад 127 млн гривень — за безпосередню участь у бойових діях. Проте й досі у соцмережах та ЗМІ іноді з’являється інформація про проблеми з виплатами, зокрема, за участь у бойових зіткненнях чи знищену техніку.
Щоб зрозуміти, чому виникають складнощі з отриманням цих винагород, я звернувся за коментарями до фінансистів Генерального штабу Збройних Сил України. Тамтешні посадовці переконують — ніхто не економить на «бойових» тисячах. Але є інша сторона питання, адже відомо: кошти люблять точність, і всі виплати мають здійснюватися на підставі правильно оформлених документів. А от з цим якраз часто виникають проблеми.
Тож як правильно оформити документи на «бойові» виплати?
Військовим, які виконують завдання в районі проведення антитерористичної операції, постановою Кабінету Міністрів України та відповідним наказом Міністерства оборони України встановлено винагороду за безпосередню участь в АТО. Її розмір залежить від місць виконання військовослужбовцями завдань: 4200 грн — на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону оборони та 1200 грн в інших місцях дислокації в межах району проведення АТО.
Водночас, розмір винагороди може збільшуватися — за успішне виконання бойового завдання в складі військової частини чи підрозділу, безпосередню участь у бойових зіткненнях, знищення або захоплення ворожої техніки тощо.
У такому випадку головне — чітко доповісти про подію старшому командиру з фіксацією в журналі бойових дій та бойовому донесенні, а також подати відповідний рапорт з детальним описанням бою, сутички тощо. Детальний алгоритм дій кожної посадової особи викладено нижче.
Часу на оформлення, подання та розгляд необхідних документів відповідними командирами дається достатньо — від 10 до 20 діб, в залежності від рівня органу управління.
***
ВИНАГОРОДА ЗА УСПІШНЕ ВИКОНАННЯ БОЙОВОГО ЗАВДАННЯ ЧАСТИНОЮ, ПІДРОЗДІЛОМ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ
на бригаду, полк, батальйонно-тактичну групу, батальйон (дивізіон), роту (батарею, ескадрилью, взвод, групу), що виконували завдання на території противника або в «сірій» зоні на підставі бойового наказу (бойового розпорядження) командира військової частини, журналу бойових дій, звітного документа військової частини (бойового донесення, рапорту) про виконання завдання із зазначенням кожного військовослужбовця, який брав участь у виконанні завдання. Прикладами таких завдань є рейд, захоплення об’єктів, ведення розвідки, розмінування тощо. Винагорода виплачується одноразово після виконання завдання у визначених розмірах (наприклад, для роти, взводу, групи — 60900 грн).
***
ВИНАГОРОДА ЗА БЕЗПОСЕРЕДНЮ УЧАСТЬ У БОЙОВИХ ДІЯХ («БОЙОВА» ТИСЯЧА) ВИПЛАЧУЄТЬСЯ
за проведення рейдових (штурмових) дій, відбиття атаки противника з безпосереднім взаємним вогневим контактом, вогневе ураження противника артилерійськими засобами, ведення оперативної розвідки на території противника, здійснення польотів у зоні ураження комплексами ППО противника ближньої дії, ведення повітряного, морського бою за кожну добу такого зіткнення. Підставою для виплати є рапорт командира підрозділу (військової частини) про безпосередню участь підрозділу (військової частини) у бойових діях; наказ командира військової частини (по стройовій частині); журнал бойових дій (журнал ведення оперативної обстановки), книга служби нарядів; бойове донесення (підсумкове, термінове).
***
ВИНАГОРОДА ЗА ЗНИЩЕННЯ (ЗАХОПЛЕННЯ) ТЕХНІКИ
Підтвердженням успішного знищення (захоплення) є:
— журнал бойових дій (журнал ведення оперативної обстановки);
— донесення (доповідь, рапорт) командира підрозділу, що безпосередньо виконував завдання, та (або) командирів суміжних підрозділів, які за результатом візуального спостереження підтверджують знищення (захоплення) техніки. У донесенні (доповіді, рапорті) детально зазначаються обставини, місце, час, спосіб знищення, тип знищеної техніки, підрозділ або особа, яка її знищила, зокрема, якщо знищення здійснено силами та засобами інших підрозділів;
— дані фото- або відеофіксації щодо знищеної техніки;
— акт оприбуткування трофейного майна щодо захопленої техніки.
***
ТЕРМІНИ НА ОФОРМЛЕННЯ, ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯД НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ
У військовій частині: за участь у бойових діях — до 10 днів після закінчення місяця, в якому мали місце факти участі військовослужбовців у бойових діях; за успішно виконане бойове завдання та за знищення (захоплення) техніки противника — 15-денний термін після закінчення виконання бойового завдання, знищення (захоплення) техніки противника.
У штабі оперативно-тактичного угруповання: у 15-денний термін після надходження документів приймається рішення щодо клопотання перед штабом АТО, відмови у клопотанні або витребування додаткових документів чи повернення для доопрацювання.
У штабі АТО: у 20-денний термін після надходження документів приймається рішення щодо видання відповідного наказу, відмови по суті клопотання, витребування додаткових документів чи повернення документів для доопрацювання.
Комментариев:0