Про особливості волевиявлення військовослужбовців в районі проведення ООС та за кордоном в ефірі військового радіо «Армія FM» розповів заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Радіон Тимошенко.
Олена Кравченко:Нещодавно ви перевіряли готовність бійців виконати свій громадський обов’язок у районі проведення Операції об’єднаних сил. Чи все готово до проведення виборів?
Радіон Тимошенко: Згідно закону України «Про вибори Президента України» всі громадяни України мають право на волевиявлення.
15% військовослужбовців будуть голосувати в спеціальних виборчих дільницях в районі проведення ООС.
Відповідно до подання Міністра оборони України було створено 79 виборчих спеціальних дільниць і одна у Львівській області, оскільки там відновлюють боєздатність військовослужбовців з відривом від пункту постійної дислокації.
В кожній спеціальній виборчій комісії 9 військовослужбовців. На сьогоднішній день всі дільниці готові до роботи, вони забезпечені всіма необхідними засобами. Ми провели велику організаційну роботу разом з ЦВК. Представники виборчих комісій проводили інструкторсько-методичні заняття з кандидатами на посаду голів. Також, був розроблений спеціальний алгоритм дій на кожну з виборчих дільниць та створений учбовий фільм. На дільницях є повна інформація про кандидатів у президенти.
Олена Кравченко: Чи може людина проголосувати без запрошення і що з документів вона повинна мати при собі?
Радіон Тимошенко: Без запрошення особа проголосувати може, головне, щоб вона була у списках. Із документів потрібно мати з собою паспорт, а військовослужбовці строкової служби можуть взяти з собою військовий квиток.
Олена Кравченко: Як будуть голосувати військові, які стоять на нулі?
Радіон Тимошенко:Скриньки на передову приноситися не будуть. Командири розробили алгоритм дій, спеціально для того, щоб військові проголосували на дільницях. Ми для того і створили 79 спеціальних виборчих дільниць в районі ООС. Деякі дільниці знаходяться за 1,5 км від лінії зіткнення сторін, проте не треба хвилюватися, ми дотрималися всіх правил безпеки.
Олена Кравченко: Як будуть голосувати військовослужбовці, які перебувають у медичних закладах?
Радіон Тимошенко: У нас буде організовано 10 дільниць із них 8 спеціальних на території медичних закладів. Голосування тут буде проведено у звичайному порядку.
За 7 діб всі військові, які знаходяться на території шпиталю і керівники цих закладів перевіряють чи є вони в списках. Але на фронті бувають різні ситуації, тому якщо військовий отримає поранення в переддень або ж в день виборів, то на нього готують довідку і звернення до ЦВК, аби надати змогу людині проголосувати. Якщо стан військовослужбовця не дозволятиме прийти на дільницю, то до нього прибудуть з виносною скринькою, аби людина могла виконати свій конституційний обов’язок.
У нас також є 30 засуджених осіб, вони знаходяться в дисциплінарному батальйоні, то вони теж будуть голосувати, ми їм забезпечили право голосу та виборчу дільницю відповідно.
Олена Кравченко: Як будуть голосувати військовослужбовці строкової служби?
Радіон Тимошенко:Військовослужбовці строкової служби голосують на звичайних виборчих дільницях їм надається час (звільнення) для волевиявлення не менш як на чотири години.
Олена Кравченко: Як будуть голосувати військовослужбовці за кордоном?
Радіон Тимошенко: У Республіці Косово буде голосувати 42 виборці, в Демократичній Республіці Конго — 268 виборців. Є також таке поняття як національний персонал і офіцери багатонаціональних органів. Їх всього 54 особи і вони будуть голосувати при 7 дипломатичних установах України за кордоном.
Крім того, є поранені, які лікуються за кордоном. На сьогоднішній день це 3 людини, які знаходяться в Бельгії і будуть голосувати при посольстві.
Загалом, за кордоном буде голосувати 367 чоловік. Тобто, ми володіємо інформацією про кожного військовослужбовця і забезпечуємо їм конституційне право на волевиявлення.
За інформацією військового радіо «Армія FM»
Джерело - Міністерство оборони України
Комментариев:0