Бійці 30 омбр допомогли музейникам - учасникам пошукової експедиції - дослідити місця бойової слави українського війська в АТО\ООС

Військовослужбовці 30 омбр проїхали з музейниками місцями бойової слави підрозділів оперативного командування Північ і допомогли виявити унікальні експонати – предметні свідчення знакових подій російсько-української війни, що триває на сході України.

Так, були знайдені особисті речі військовослужбовця однієї з бригад, що захищали Україну на цих, нині вже тилових рубежах. Як повідомили очевидці – місцеві мешканці, боєць загинув навесні 2016 року від прямого влучання ворожого снаряду. В планах музейних працівників – розшукати рідних і друзів полеглого Захисника України і передати їм знайдені особисті речі бійця, та, з їх дозволу, включити ці речі до музейної експозиції, що створюється.

 

 

Військовослужбовці показали дослідникам також залишки спалених ворогом автомобільних кунгів – свідчення нападу противника на українських військових під час виходу тих з-під Дебальцевого: ці фрагменти будуть використані в експозиції разом з іншими подібними артефактами.

Знайдені також залишки бронетехніки, що використовувалась тут обома сторонами під час боїв на Дебальцевському плацдармі. Ці рештки вже треба рятувати для історії: п’ять останніх років вони повільно заростали травою і вростали в глину, і тепер надійно сховані від людського ока; нині тільки військові та деякі волонтери ще пам’ятають про їх існування та розташування.

Виявлено і передано в музей кілька експонатів, що свідчать про переможні дії українських військових вже в цей час, з початку 2019 року донині.

 

 

Нанесені на карту місця «солдатських меморіалів» - створених самими військовослужбовцями пам’ятних знаків на місцях загибелі друзів і побратимів. Зі слів учасників подій записані дані про знакові для військовослужбовців події цієї війни: згодом ці свідчення будуть звірені, уточнені, проаналізовані і ляжуть в основу новітньої історії вільної України.

Учасники експедиції зацікавилися також художніми виробами війсковослужбовців бригади, які є яскравим свідченням потужної сили духу наших військових: дерев’яною скульптурою древнього воїна, інсталяціями з відстріляних гільз та чудовими малюнками, що їх малює фарбами заступник командира з морально-психологічного забезпечення одного з батальонів бригади.

Від імені працівників музею та офіцерів оперативного командування «Північ» дякуємо військовослужбовцям 30 омбр за допомогу в пошуковій роботі і збереженні нашої історії. Нагадуємо, що збір експонатів для унікальної музейної експозиції АТО\ООС, яка створюється в Національному музеї історії України у Другій світовій війні за проектом "Український Схід", триває. Експедиція музейників в зону виконання підрозділами ЗСУ бойової задачі організована за сприяння Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗСУ, Командування штабу ООС та Українського культурного фонду. 

 

 


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

    Про сайт

    Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: [email protected] Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.