Військовослужбовці 30 омбр проїхали з музейниками місцями бойової слави підрозділів оперативного командування Північ і допомогли виявити унікальні експонати – предметні свідчення знакових подій російсько-української війни, що триває на сході України.
Так, були знайдені особисті речі військовослужбовця однієї з бригад, що захищали Україну на цих, нині вже тилових рубежах. Як повідомили очевидці – місцеві мешканці, боєць загинув навесні 2016 року від прямого влучання ворожого снаряду. В планах музейних працівників – розшукати рідних і друзів полеглого Захисника України і передати їм знайдені особисті речі бійця, та, з їх дозволу, включити ці речі до музейної експозиції, що створюється.
Військовослужбовці показали дослідникам також залишки спалених ворогом автомобільних кунгів – свідчення нападу противника на українських військових під час виходу тих з-під Дебальцевого: ці фрагменти будуть використані в експозиції разом з іншими подібними артефактами.
Знайдені також залишки бронетехніки, що використовувалась тут обома сторонами під час боїв на Дебальцевському плацдармі. Ці рештки вже треба рятувати для історії: п’ять останніх років вони повільно заростали травою і вростали в глину, і тепер надійно сховані від людського ока; нині тільки військові та деякі волонтери ще пам’ятають про їх існування та розташування.
Виявлено і передано в музей кілька експонатів, що свідчать про переможні дії українських військових вже в цей час, з початку 2019 року донині.
Нанесені на карту місця «солдатських меморіалів» - створених самими військовослужбовцями пам’ятних знаків на місцях загибелі друзів і побратимів. Зі слів учасників подій записані дані про знакові для військовослужбовців події цієї війни: згодом ці свідчення будуть звірені, уточнені, проаналізовані і ляжуть в основу новітньої історії вільної України.
Учасники експедиції зацікавилися також художніми виробами війсковослужбовців бригади, які є яскравим свідченням потужної сили духу наших військових: дерев’яною скульптурою древнього воїна, інсталяціями з відстріляних гільз та чудовими малюнками, що їх малює фарбами заступник командира з морально-психологічного забезпечення одного з батальонів бригади.
Від імені працівників музею та офіцерів оперативного командування «Північ» дякуємо військовослужбовцям 30 омбр за допомогу в пошуковій роботі і збереженні нашої історії. Нагадуємо, що збір експонатів для унікальної музейної експозиції АТО\ООС, яка створюється в Національному музеї історії України у Другій світовій війні за проектом "Український Схід", триває. Експедиція музейників в зону виконання підрозділами ЗСУ бойової задачі організована за сприяння Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗСУ, Командування штабу ООС та Українського культурного фонду.
Комментариев:0