Щодо права участі військовослужбовців у виборах та особливості обрання їх народними депутатами

21 липня 2019 року відповідно до Указу Президента України від 21.05.2019 № 303/2019 призначено позачергові вибори народних депутатів Верховної Ради України.

З метою надання військовослужбовцям Збройних Сил України інформації щодо права їх участі у виборах та особливостей обрання їх народними депутатами, а також висвітлення застережень та певних обмежень – Юридичною службою Збройних Сил України підготовлений ТЕМАТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ.

1. ЩОДО УЧАСТІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ У ВИБОРАХ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ

Відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів Україниˮ вибори депутатів здійснюються за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою:
1) 225 депутатів обираються за пропорційною системою у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій;
2) 225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах.

2. ЩОДО ОБРАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ СПИСКИ КАНДИДАТІВ У ДЕПУТАТИ ВІД ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ:

Відповідно до статті 5 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімейˮ:
військовослужбовці не можуть бути членами будь-яких політичних партій або організацій чи рухів.

Відповідно до статті 6 Закону України "Про політичні партії в Україніˮ членами політичних партій не можуть бути військовослужбовці. На час перебування на військовій службі члени політичної партії зупиняють членство в цій партії.

Громадянин України має право в будь-який час зупинити чи припинити своє членство в політичній партії шляхом подання заяви до відповідних статутних органів політичної партії. Членство в політичній партії зупиняється чи припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень.

Членство в політичній партії є фіксованим. Обов’язковою умовою фіксації членства в політичній партії є наявність заяви громадянина України, поданої до статутного органу політичної партії, про бажання стати членом цієї партії.

3. ЩОДО ОБРАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ ЗА МАЖОРИТАРНОЮ СИСТЕМОЮ
Відповідно до статті 5 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімейˮ:

військовослужбовці - громадяни України, які проходять службу на території України, можуть бути обраними до відповідних місцевих рад та інших виборних державних органів згідно з Конституцією України;
військовослужбовцям, які балотуються кандидатами у народні депутати, депутати місцевих рад, їх командири (начальники) повинні створювати належні умови для здійснення цього права.

Відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів Україниˮ:

кандидатам у депутати ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ використовувати для проведення передвиборної агітації службовий транспорт, зв'язок, устаткування, приміщення, інші об'єкти та ресурси за місцем роботи, службові чи виробничі наради, збори колективу, а також залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов'язаної з проведенням передвиборної агітації підлеглий особовий склад;

кандидат у депутати під час виборчого процесу НЕ МОЖЕ БУТИ ЗВІЛЬНЕНИЙ З РОБОТИ З ІНІЦІАТИВИ КОМАНДИРА ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ (формування).

Кандидат у депутати без його згоди НЕ МОЖЕ БУТИ ПЕРЕВЕДЕНИЙ НА ІНШУ РОБОТУ, НАПРАВЛЕНИЙ У ВІДРЯДЖЕННЯ.

Щодо права участі військовослужбовців у виборах та особливості обрання їх народними депутатами

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

    Про сайт

    Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: [email protected] Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.