"Якісна робота штабів є визначальною для успішних бойових дій підрозділів" - вважають учасники зборів ТРО на Полтавщині

"Вважаю, найбільшою проблемою наших бойових дій 2014 року була саме нестача працівників у службах управління підрозділом, зокрема, у службі тилу. Бракувало досвіду організації роботи тилових служб на ВОПах. Врахувавши досвід минулих помилок, ми зараз стараємось зробити все можливе, аби навчити наших управлінців планувати переміщення підрозділів заздалегідь, оперувати запитами малих підрозділів, а не визначати потреби кожного бійця масштабами цілої бригади", - відзначив заступник командира одного з батальйонів територіальної оборони Полтавської області. 
 
Так само ретельно підходять офіцери ТРО до інших питань забезпечення. Згідно замислу дій кожного підрозділу організувати підвезення особового складу, прорахувати кількість одиниць транспорту, пального, склад і комплектування продовольчого забезпечення ВОПів, ротних опорних пунктів та окремих відділень; продумати схему розташування додаткових складів; розібратися з транспортною мережею міста та спланувати її застосування для можливої евакуації мирного населення... Багато завдань, про які не думають звичайні люди у мирному житті доводиться вирішувати офіцерам управління підрозділами територіальної оборони. І краще, щоб ці питання були добре продумані заздалегідь, ресурси знайдені і приготовані, люди - навчені і злагоджені.
 
"Добре зарекомендувала себе практика залучення до зборів досвідчених офіцерів старшого віку, що до недавнього часу перебували в запасі, а також молодих людей з навичками менеджмента і управління в цивільній сфері", - відзначає командир бригади ТРО Полтавщини. В принципі, процеси всі схожі, лишилося тільки опрацювати досвід цих фахівців і привести до спільного знаменника, тобто, узгодити дії. Саме цим і займаються зараз підрозділи тероборони у Полтаві та ще кількох районах області.
 
Тим часом військові комісари та їх заступники через ЗМІ проводять роз'яснювальну роботу з населенням відносно служби в ТРО, що теж є важливим елементом залучення громадян до активної оборони власного міста і області.
 
"Якби в 2014 році ми мали в своєму розпорядженні цю систему залучення громадян та оборони цивільних об'єктів, не сталося б багато з того, з чим ми стикнулися в наших мирних містах тоді. Втім, наголошую: противник не стоїть на місці, постійно винаходить нові способи ведення гібридної агресії. Тож мало освоїти методику протидії тим нападам, які він вчиняв проти нас колись; треба аналізувати його дії і напрацьовувати методи роботи на упередження", - наголосив заступник військового комісара Полтавської області підполковник Едуард Бородай.
 

 


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

    Про сайт

    Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: [email protected] Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.