У межах заходів міжнародного військового співробітництва України на базі Командування Сухопутних військ Збройних Сил України пройшов обмін досвідом з питань підготовки підрозділів територіальної оборони з представниками збройних сил Естонії, Литви, Латвії, Фінляндії, Швеції. Гостей зустрів особисто Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко, який розповів їм про програму заходів, яка їх чекає.
Військова іноземна делегація прослухала лекцію заступника командувача Сухопутних військ з територіальної оборони генерал-майора Анатолія Баргилевича про стан як в регіонах України в цілому, так і у столиці та Київській області зокрема.
Заступник командувача військ ОК «Північ» з територіальної оборони полковник Олександр Нестеренко розповів закордонним гостям про особливості підготовки бригад територіальної оборони на прикладі такої бригади у Києві.
Іноземні партнери також відвідали розгорнений штаб бригади тероборони, де їх цікавило абсолютно усе: від умов розташування і проживання особового складу до правил зберігання засобів захисту і способів забезпечення командного пункту електроенергією та зв’язком тощо. Усі члени делегації отримали змогу взяти участь у практичному занятті на тему роботи командира і штабу бригади тероборони на пункті управління під час планування бойових дій.
Далі всі перемістилися на навчальний полігон, де відбулося ознайомлення з ходом проведення тактико-практичних навчань у бригаді територіальної оборони Києва Бійці на «відмінно» відпрацювали практику дій та ведення бою на блокпосту під час спроби провокації з боку «цивільних»-сепаратистів, здійсненої для відволікання уваги від ворожої диверсійної групи, яка заходила з флангу.
Потім гостям продемонстрували методику нейтралізації спроби «цивільних»-сепаратистів захопити райдержадміністрацію та відбиття ворожої диверсійної групи, яка в той час атакувала РДА з тилу.
Але найбільшу увагу та захоплення іноземних військових викликав бій в умовах міської забудови. Усі дії та умови навчання резервістів та їх умовного противника були максимально наближені до реальних, а від відстріляних набоїв та підірваних зарядів на останній точці занять стояв такий щільний дим з порохових газів, що видимість упала практично до нуля.
У вишколі брали участь як солдати й сержанти, так і офіцери. Умови були максимально наближені до реальних бойових.
Прес-центр командування Сухопутних військ ЗС України
Комментариев:0