НА ЛЬВІВЩИНІ ПРОВЕЛИ ЗМАГАННЯ ЗА ПРАВО НОСИТИ «СРІБНІ КАВАЛЕРІЙСЬКІ ШПОРИ»

На Львівщині продовжуються багатонаціональні тренування, в рамках яких 72 окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців переймає бойовий досвід в інструкторів із Канади, США, Польщі та Литви. Одночасно відбувається і культурний обмін - іноземні колеги пізнають українську культуру, а українські військові - закордонні традиції. Одним із таких заходів стало змагання, яке провели гості із штату Теннессі. Головний його трофей - право носити срібні кавалерійські шпори.

Детальніше про це розповів кореспондент АрміїФМ Олексій Мазурін.

«278-ий бронекавалерійський полк Національної Гвардії США зі штату Теннессі вирізняється від  інших військових частин своїми історичним традиціями та уніформою. Їх парадний однострій включає чорні кавалерійські шляпи із великими полями та шпори, які одягають на військове взуття. Проте право носити шпори має далеко не кожен військовослужбовець полку – його треба заслужити. Золоті шпори отримують гвардійці, які гідно проявили себе у бойових місіях. А срібні виборюються на складному змаганні, яке триває чотири дні поспіль», - розповів Олексій Мазурін.

«Сьогоднішня події – це змагання зі здобуття срібних шпор. Це кавалерійське змагання, де вони перевіряють фізичні навички та інтелектуальні навички солдата. До нього входить орієнтування на місцевості, медицина, розпізнання зброї, марші та забіги. Срібні шпори – це кавалерійська атрибутика. Їх треба здобути, тобто. Вони не видаються просто так усім. Вони походять з давніх часів, коли кавалерія носила їх як атрибути», - розповів прес-офіцера полку, лейтенант Кілі Моріарті.

Окрім багатокілометрових марш-кидків, тестів на знання історії кавалерії, ряду виснажливих спортивних естафет, тестів із орієнтування на місцевості та евакуації поранених, солдати повинні були продемонструвати свою влучність вражаючи мішені.

«На стрілецькому полі я поспілкувався із кандидатами. Один з них - сержант Метью Васкас. Він служить в підрозділі логістичного забезпечення, тож не дуже часто буває на стрільбах. Саме тому він дуже серйозно готувався до змагання. На стрільбищі йому довелося продемонструвати свою вправність у володінні 7.62 міліметровим кулеметом М-240 та легким кулеметом М-249, снайперською гвинтівкою М-40 та 50-мм крупнокаліберним станковим кулеметом Брауніга. Метью каже, стрілецькі вправи доволі складні – потрібно вражати малопомітні мішені, досконало знати всі характеристики зброї та швидко усувати затримки патронів», - додав Мазурін.

Заліки проходили у великому напруженні - поле вкривав туман від димових гранат, а інструктори, які одночасно виконували роль суддів, безкомпромісно знімали бали за кожну помилку стрільців.

«Сержант-майор Джесі Ю’уєр пояснив жорстку прискіпливість оцінщиків так: він сам пам’ятає, як він отримував срібні шпори – це було дуже нелегко. А право носити цю ознаку це для кожного військовослужбовця велика честь, яку треба заслужити. Тож усім конкурсантам створюють максимально складні напружені умови, аби ті довели свою стійкість та готовність, відповідність до високих стандартів американської бронекавалерії», - сказав Мазурін.

Бронекавалерія – цей рід військ в 21 столітті не має нічого спільного, окрім історичних коренів, із конями, шаблями та підковами. Бронекавалерія - це добірні розвідувальні підрозділи, саме розвідувальні, а не танкові, як часто це говорять у пресі. Тож і вимоги до кожного військовослужбовця тут відповідні

До слова, оскільки змагання проходило в міжнародному середовищі, то і до змагань Теннессійці запросили своїх колег з України та інших країн-членів JMTG-U. В результаті запеклої боротьби із 35 учасників, – трофей – срібні шпори – отримали лише 17 чоловік: 12 американців, 3 представника України та 2 військовослужбовця з Литви.

 

"АрміяФМ"

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

    Про сайт

    Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: [email protected] Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.