Стоп корупція

Профілактика правопорушень та корупції в оперативному командуванні Північ знаходиться під особистим контролем командувача. За його запрошенням, заняття по запобіганню правопорушень та злочинів корисливої спрямованості провів військовий прокурор Чернігівського гарнізону Дмитро Барановський, поінформувавши командирів військових підрозділів про найбільш типові випадки порушень діючого законодавства військовослужбовцями у 2018 році та роз'яснивши способи їх упередження.

Доповідаючи про військові злочини (самовільне залишення військової частини, ухилення від військової служби, вживання алкогольних та наркотичних речовин тощо), військовий прокурор підкреслив, що саме відсутність оперативного покарання провокує скоєння військовослужбовцями таких правопорушень повторно. Але часто прокуратура не має можливості призначити винному покарання через неправильне оформлення відповідних документів, неповне надання інформації та інші суто технічні моменти. В той же час інші військовослужбовці, бачачи порушника непокараним, мають дуже велику спокусу до повторення подібних дій, що приводить до загального зменшення боєздатності військового підрозділу.

Військовий прокурор зазначив: «В минулому році в Збройних Силах України велику увагу було приділено боротьбі з хабарництвом. Проводилися рейди та операції по виявленню хабарників. Як показала практика, найчастіше хабарництво є спробою винного залучити на свій бік вищестоячого начальника для прикриття злочину і уникнення заслуженого покарання. В разі, якщо командир особисто відслідковує порушення і своєчасно інформує органи прокуратури про негативні випадки, для особового складу спокуса «вирішити питання» за допомогою хабаря значно зменшується. Наголошую: діюче законодавство зараз не дає можливості уникнути покарання за хабарництво, найменший термін за це порушення – п'ять років ув'язнення. Подумайте, чи варто сідати у в'язницю на п'ять років за спробу прикрити адміністративне порушення, покарання за яке – лише штраф. Доведіть цю інформацію до всіх командирів підрозділів, від командира відділення, взводу до комбатів та командирів батарей».

Підсумовуючи сказане, Командувач оперативного командування генерал-лейтенант Володимир Кравченко підкреслив, що будь-яке правопорушення можна попередити ще в зародку, якщо доступно провести роз'яснення для особового складу і запросив військового прокурора провести такі ж зустрічі у всіх військових частинах Чернігівського гарнізону.

Було також оголошено, що в Чернігівському гарнізоні започатковано проведення військовим прокурором особистого консультативного прийому військовослужбовців гарнізону та їх родичів з правових питань.

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

    Про сайт

    Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: [email protected] Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.