Вчителька історії і права Любов Плаксюк зробила перший постріл з гармати

 

У Гончарівському 26-річна артилеристка зробила перший постріл з гармати. 

Сюжет UA: Чернігів


Вчителька історії і права за освітою Любов Плаксюк сьогодні вперше стріляла з артилерійської гармати на полігоні у Гончарівському Чернігівського району. Там проходять тренування 26-ї окремої артилерійської бригади. Більше року жінка перебувала на Донбасі, загалом в армії служить 5 років.

Це Любов і «Гіацинт». Навідниця Любов Плаксюк сьогодні вперше стріляла з самохідної артилерійської гармати 2С5 «Гіацинт» калібру 152 міліметра.
Любов Плаксюк, навідниця: «Я вважаю, що в військовому колективі один одного ми повинні заміняти. Я вирішила спробувати себе в якості навідника. Наводкою я займаюся 4-й день. Як ви чули, ціль уражена. Тож я вважаю, що я справилася.»

Після вистрілу Любов Плаксюк посвячують в артилеристки.

Любов Плаксюк, навідниця: «Що я можу сказати, армія – це драйв! Це класно.»

Ця гармата стріляє на понад 28 кілометрів. Артилерійськими пострілами перевіряють точність розрахунків. За легендою, сьогодні стріляли на відстань до 10-ти кілометрів, щоб не допустити противника на територію України.

Любов Плаксюк, навідниця: «Наводила я за установками, які мені подавав старший офіцер батареї. Ми враховували метео, масу відхилення снаряду, балістичні поправки, різницю температури снаряду, яка використовується тільки для нашої самохідної артилерії.»

Любові Плаксюк - 26. Родом з Баранівки Житомирської області. За освітою – вчитель історії і права. Більше року вона працювала в сільській школі, поки її не закрили.

Любов Плаксюк, навідниця: «Знайомий служив в 14-му ПБ «Черкаси» і він сказав, якщо тебе не лякає, що ти будеш єдина жінка в колективі, то ми готові тебе взяти.»

Не злякало, каже Любов Плаксюк. За 5 років служби в армії жінка більше року провела на Донбасі. Починала з посади радіо-телефоніста, потім була командиром стрілецького та гранатометного відділень. Тепер у планах, каже, стати командиром гармати.

Любов Плаксюк навідниця: «З березня-місяця мене вже офіційно поставили у зв’язку з гендерною рівністю на посаду командира відділення управління батареї. Буду далі продовжувати. Це емоції, які словами передати не можливо, це потрібно пробувати. Це потрібно відчувати, саму гармату. Коли ти їдеш на ній, коли гудуть мотори. У тебе мурашки по шкірі, і від таких емоцій відмовитись просто не можливо.»

Начальник прес-центру оперативного командування «Північ» Віталій Кирилов каже, в бригаді Любові служить понад сотня жінок. На посадах саме артилеристів жінок-військовослужбовців – одиниці на всі Збройні Сили.

Віталій Кирилов, начальник прес-центру оперативного командування «Північ»: «Є така приказка, що піт артилерії береже кров піхоти.»

Після стрільби батарея Людмили отримує команду змінити вогневу позицію.


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.