Суд Києва відмовив Міноборони в поновленні дії наказу про перехід війська на нову систему харчування

2 серпня Окружний адміністративний суд Києва відмовив у поновленні дії наказу Міністерства оборони України № 90 від 03.04.2019 «Про перехід військових частин (установ, закладів) Збройних Сил України на систему продовольчого забезпечення із застосування каталогу продуктів харчування в 2019 році». Ухвалу винесла суддя ОАСК Олена Мазур. Та сама суддя, яка раніше (15 липня 2019 року) зупинила дію наказу № 90.

Через непоновлення дії цього документа, у Збройних Силах зупинено перехід на нову систему харчування, яка значно покращує продовольче забезпечення військовослужбовців та є одним із кроків із запровадження в армії стандартів НАТО. Водночас, як прокоментував ситуацію головний спеціаліст Юридичного департаменту МО України Дмитро Кривошея, військові частини, які раніше перейшли на харчування за каталогом, продовжуватимуть харчувати особовий склад за новою системою, адже тоді процес регулював інший наказ.

Причиною судового процесу став позов до оборонного відомства фізичної особи – підприємця (ФОП) Богдан Алли Костянтинівни (неодноразової учасниці продовольчих тендерів МОУ), яка вважає, що наказ № 90 містить ознаки регуляторного акту та регулює адміністративні відносини між Міністерством оборони як органом державної влади та господарюючими суб’єктами. На її думку, він має бути скасований, оскільки прийнятий з порушенням відповідної процедури, прописаної для регуляторних актів.

Під час судового засідання 2 серпня (на яке, до речі, позивачка не з’явилася) представники МО України звернули увагу суду на те, що наказ № 90 має організаційно-розпорядчий характер, дія якого розповсюджується виключно на структурні підрозділи Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ. Однак суд не знайшов процесуальних підстав скасувати своє попереднє рішення, хоча зазначив, що дослухається до доводів юристів МОУ під час розгляду справи по суті (судове засідання призначене на 13 серпня).

– Ухвалу суду про забезпечення адміністративного позову Міністерство оборони оскаржить в апеляційному порядку в межах визначених процесуальних строків, – зазначив АрміїInform Дмитро Кривошея.

Руслан Ткачук АрміяInform

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.