Яхтинг в Межигір’ї як спосіб реабілітації учасників бойових дій запропонували танкістам київські волонтери

В Межигр’ї, у яхт-клубі для учасників АТО/ООС та дітей військовослужбовців проводять вихідні танкісти одного з підрозділів оперативного командування "Північ". Дякуючи київським волонтерам, танкісти разом з дітьми тренуються тут вже третій місяць і, як кажуть тренери, досягли певних успіхів.

"Парусний спорт - це захоплюча пригода, чудова можливість побути разом з дітьми на природі, а також приємний спосіб психологічної реабілітації після фронту", - кажуть танкісти. Те, що яхтинг трохи відрізняється від, так би мовити, "танкингу", їх нітрохи не бентежить: кажуть, хто вміє приборкати танк, той і з парусом впорається!

Мар'яна Варшавська, волонтер-тренер і керівник яхт-клубу «Краплинка», розповідає: ідея створити такий ресурс для військовослужбовців, ветеранів АТО/ООС та їх дітей народилась у неї після того, як повернувся з фронту її чоловік Олександр. «Я бачила, що йому та його друзям важко дається повернення в мирне життя, їм складно розкритися, звільнитися від травмуючих спогадів та відпустити накопичений за роки війни біль, приборкати вивільнену агресію, що на фронті рятувала життя, а в мирному місті створювала труднощі в спілкуванні. Вітрильний спорт змиває водою з серця все лихе, допомагає перевести агресію в спортивну площину. Боротьба з вітром і хвилями дає той самий адреналін, якого критично не вистачає людині, що пройшла бої, дозволяє знову переживати відчуття перемоги, так важливе для чоловіків взагалі, а для військових тим більше».

Заняття в яхт-клубі проходять щотижня по вихідним. Діти приїздять на два дні, вивчають теорію і освоюють практику, а після занять - ходять на екскурсії, плавають і відпочивають. Ночують тут-таки, в Межигір'ї, коло Київського моря, серед вітрил та мачт.

За сприяння оперативного командування «Північ» та за згодою командування 1 танкової бригади планується розширити яхт-клуб, залучити до яхтингу також військовослужбовців з інших підрозділів оперативного командування. «Військовослужбовці армій НАТО постійно беруть участь у міжнародних змаганнях, то чому б і українським солдатам, сержантам і офіцерам не освоїти цей захоплюючий, красивий вид спорту?» - кажуть офіцери.

А тим часом дорослі та маленькі учасники військового яхт-клубу напружено готуються до змагань, які мають відбутися найближчим часом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.