Класичне маніпулювання фактами або нові «жахалочки» від роспропаганди

Виявляється, у Збройних Силах України вже склали «прейскурант», за яким платитимуть бійцям «премії» в ООС за вбивство проросійських бойовиків. «За кожного знищеного – 7000 гривень» – повідомляють у так званому «управлінні народної міліції днр». Подібну новину з розряду «жахалок» миттєво рознесли проросійські ЗМІ, навіть не намагаючись розібратись у достовірності цієї інформації. У повідомленні йдеться, що нібито начальник Генерального штабу ЗС України особисто встановив ці «премії» і наказав терміново розіслати в частини і підрозділи ООС відповідні телеграми-розпорядження. Ці «розпорядження» розсилали 19 і 20 серпня.
Деякі ЗМІ навіть уточнюють: «Отмечается, что за уничтожение автотехники на территории ДНР ВСУ получают премию в 12 тыс. грн, сбитый БПЛА – 36 тыс. грн, уничтожение бронетехники стоит – 42 тыс. грн. А за уничтожение танка обещают 48 тыс. грн. Самая минимальная сумма в «тарифной сетке» ООС определена за жизнь военнослужащего НМ ДНР — 7 тыс. грн»

За висновками російських пропагандистів, саме для того, щоб заробити гроші,  українські бійці збільшили кількість обстрілів і часто гатять по мирних будівлях і цивільних об’єктах.

Також у так званому «унм днр» повідомляють, що найскупішими до грошей є «азовці», які відразу ж пішли «заробляти» ці «премії» і потрапили в бойове зіткнення. Внаслідок цього зіткнення бійці «Азову» захопили полонених і вбили одного «зашчітніка динари». Але найжахливіше, що «націоналісти» спотворили тіло й відрізали вуха в знищеного бойовика. І саме це є прямим доказом, що «зашчітніков» вбивали виключно за «премію».
Відверту брехню «слово в слово» ретранслювали кілька десятків російських інтернет-ЗМІ. А інші ресурси навіть «розвинули» тему далі, що нібито після отримання інформації про додаткові премії українські бійці масово відмовляються залишати зону проведення ООС і збільшують кількість нападів і обстрілів, щоб «заробити на вбивстві».

Більше того, деякі російські ресурси повідомляють, що українцям платять за збиття «безпілотників» СММ ОБСЄ, що теж є повною нісенітницею. Адже випадки збиття БПЛА ОБСЄ зафіксовані лише з боку бойовиків, саме вони вели вогонь і підбили такі літальні спостережні апарати.

Вся ця «історія-жахалка» є класичним фейком. Це класичне маніпулювання фактами.

Взагалі-то, премію і її розмір встановлює своїм наказом Міністр оборони України. І саме він 20-го серпня підписав наказ про преміювання військовослужбовців ЗС України з нагоди 28-ї річниці Незалежності України. Військові отримали 1000 гривень, а ті, хто виконує завдання в районі ООС – 2000. Крім того, українські військовослужбовці в районі ООС і так отримують додаткові виплати, окремо за знищену ворожу техніку. До речі, згаданий у «повідомленні» «Азов» належить до Національної гвардії, і фінансування та премії у нього інші, ніж в ЗСУ.
Військові фінансисти Генерального штабу Збройних Сил з «повідомлення» роспропаганди просто посміялись. Біда в тому, що навіть таку примітивну і абсурдну інформацію, якою широко заповнюють інформпростір проросійські ЗМІ, аудиторія «за парєбріком» сприймає за чисту правду.

Класичне маніпулювання фактами або нові «жахалочки» від роспропаганди
Класичне маніпулювання фактами або нові «жахалочки» від роспропаганди
Класичне маніпулювання фактами або нові «жахалочки» від роспропаганди
Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.