Вшанування пам'яті героїв

Сьогодні вперше Дзвін Пам'яті пролунав на честь захисників Авдіївки, що загинули 29 січня 2017 року, відбиваючи шалені атаки противника. У заході взяли участь родичі загиблих українських Героїв, керівництво Міноборони та Генерального штабу ЗС України, офіцери та працівники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, начальник ліцею ім. Івана Богуна Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук та вихованці ліцею, ліцеїсти зі Львова, а також військовослужбовці Київського гарнізону.

29 січня 2017 року командуванню 1-го механізованого батальйону 72 омбр було поставлено завдання розгорнути два спостережні пости перед позиціями противника. О 4-й годині ранку штурмова група капітана Кизила в кількості 19 бійців, висуваючись на позиції для зайняття спостережних постів, виявила ворожу диверсійно-розвідувальну групу та вступила з нею у вогневе зіткнення.

В результаті бою противник був вимушений відступити до своїх позицій, залишивши свої спостережні пости і запросивши вогневе прикриття. Капітаном Кизило було прийнято рішення зайняти взводний опорний пункт (ВОП) противника задля збереження життя і здоров'я військовослужбовців.

В ході зайняття взводного опорного пункту ворога відбулося бойове зіткнення штурмової групи з переважаючими силами ворога. Внаслідок бою противник зазнав втрат у кількості 20 терористів, одного бойовика «ДНР» взято в полон.

Зайнявши ВОП, капітан Кизило організував його оборону до підходу основних сил 1-го механізованого батальйону. Штурмова група відбила атаку противника, після чого зі сторони терористів знову розпочався артилерійський обстріл. О 9:40 внаслідок прямого влучання артилерійського снаряду в окоп капітан А. Кизило, молодший сержант В. Бальченко та солдат Д. Оверченко з його штурмової групи загинули. Також під час цього бою загинув сержант В. Крижанський.

В наступні дні від шалених артилерійських обстрілів, які противник вів в сторону позицій українських військових та мирних мешканців міста Авдіївка, загинули ще 6 військовослужбовців 72 омбр, близько 170 осіб отримали поранення. На позиції захисників України ворог лиш за перший тиждень вистріляв стільки снарядів, що земля в Авдіївському лісі була буквально переорана на глибину 1,5-2 метри, дерева були зрізані осколками на висоті 2-2,5 метрів від землі і не відродились навіть влітку... Ворог атакував шалено - але захисники України ні на метр не відступили, витримали удар і надали противнику адекватну відповідь, звільнивши ще кілька ділянок української території і вирівнявши лінію нашої оборони.

Втрати ворога були настільки численними, що він, зрештою, змирився зі своєю поразкоюі облишив спроби атакувати захисників Авдіївки. Пошкоджені будинки в місті відбудували. На місці загибелі кожного з полеглих Героїв були встановлені пам'ятні камені, а поблизу "промки" в Авдіївці, згідно рішення командування 72 омбр, влітку 2017 року було облаштовано меморіал, де записані імена всіх військовослужбовців українського війська, що загинули при обороні цього українського міста.

 Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.