Меморандум про співпрацю підписали Міністерство у справах ветеранів України та Полтавська облдержадміністрація

Підписання документа відбулося під час засідання Координаційної ради з надання допомоги учасникам АТО/ООС та членам їх сімей у Полтавській області. Крім того, посадовці та військові оговорили ряд нагальних питань.

Серед найголовніших тем – визначення статусу учасників бойових дій, пільгове забезпечення житлом, підтримка бізнесу.

-Ми вже підготували кілька постанов і законопроєктів щодо подальшого захисту ветеранів, але не встигли подати їх на розгляд парламенту, тому що Верховна Рада зараз не працює. Принаймні до вересня, – зазначив перший заступник міністра у справах ветеранів України Григорій Галаган.

Про підтримку бізнесу ветеранів, що уже здійснюється завдяки обласній програмі, нагадав ТВО голови Полтавської ОДА Олег Пругло:

-У нас є банк-партнер, який може надати кредит до півмільйона гривень. Компенсується тіло цього кредиту з обласного бюджету, якщо ви влаштовуєте одне робоче місце для учасника АТО – 10%, якщо два –15%, якщо три – 20%.

Особливо гострим стало питання невизначеності статусу тих, хто добровільно, особливо у 2014-15 роках, воював у зоні АТО. Чимало таких людей загинули, отже є проблеми з підтримкою їх родин.

-Ми зараз працюємо над фундаментом, щоб привести всю законодавчу базу до ладу. І одночасно створюється Єдиний державний реєстр ветеранів війни. Він також уже був на останній урядовій комісії затверджений, чекаємо засідання уряду, - повідомив Григорій Галаган і додав, що особисто працював над новою редакцією закону про статус ветеранів, де також врахують це та інші актуальні питання.

При цьому на Полтавщині відповідний статус уже узгоджений в обласних програмах облдержадміністрації та обласної ради. Так, родини добровольців отримують допомогу відповідно до обласної програми, після того, як профільна комісія затвердить такий статус.

-Єдине, що ми не маємо права надавати пільги державні, ми можемо надавати пільги лише з обласного бюджету, – пояснив Олег Пругло.

Проте Григорій Галаган відзначив, що державна програма надання пільгового житла для ветеранів працює на недостатньому рівні. Водночас він схвально відгукнувся про досвід Полтавщини, де за допомогою обласного бюджету вдається частково компенсувати придбання такого житла ветеранами. На його думку, область – одна з найкращих в Україні й за забезпеченням пільгових транспортних перевезень учасників АТО /ООС.

Також Полтавська область - єдина, де започатковано ще з 2017 року щомісячну виплату – 1936 гривень дітям загиблих. Наразі таких 90 діток. На наступну сесію обласної ради буде виноситися пропозиція виплачувати кошти до 23 років дітям загиблих, якщо вони навчаються.

Наприкінці Координаційної ради Григорій Галаган та Олег Пругло підписали Меморандум про співпрацю між Міністерством у справах ветеранів України та Полтавською обласною державною адміністрацією.

За інформацією Полтавської ОДА

Меморандум про співпрацю підписали Міністерство у справах ветеранів України та Полтавська облдержадміністрація

 

Меморандум про співпрацю підписали Міністерство у справах ветеранів України та Полтавська облдержадміністрація

 

Меморандум про співпрацю підписали Міністерство у справах ветеранів України та Полтавська облдержадміністрація

 


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.