У Києві відбулись найбільші спортивні тестування за три роки існування Ігор Нескорених в Україні

27 липня, українська столиця приймала фінальний етап спортивних тестувань в рамках відбору збірної України на Ігри Нескорених 2020 в Гаазі. Участь у випробуванні взяли 166 ветеранів та військовослужбовців — більше, ніж в усі попередні роки відборів.

Тестування — перший живий захід для учасників, що успішно пройшли первинний відбір після онлайн-реєстрації. Під час київських випробувань вони мали змогу перевірити свої сили у всіх видах спорту, в яких українська команда змагатиметься на міжнародних змаганнях та під наглядом тренерів та лікарів обрати один або декілька найкращих для себе.

Обирати учасники могли з шести дисциплін — легка атлетика (біг, біг на візку, стрибки в довжину, штовхання ядра), веслування на тренажері, велоспорт на шосе (в тому числі велоспорт на візках), пауерліфтинг, плавання та стрільба з лука.

Хоча тестування й мають спортивну складову, їхня головна мета — познайомити учасників з форматом міжнародних змагань та бути місцем для зустрічі, нових знайомств та взаємної підтримки для ветеранів та військовослужбовців, що подолали випробування війною та мають схожий життєвий досвід.

Звертаючись до учасників тестувань, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що вони «і на полі бою і на спортивних змаганнях є частиною великої команди під назвою Україна».

У 2019 році Організаційний комітет Ігор Нескорених в Україні змінив критерії відбору за рекомендацією міжнародної Фундації Ігор Нескорених, надавши головне значення не спортивним результатами, а мотивації учасників та потенційному впливу участі в Іграх Нескорених на їхню реабілітацію після травм та поранень. Саме тому, окрім спортивних випробувань, на учасників очікує кілька етапів співбесід з представниками організаційного комітету — як на спортивних тестуваннях, так і на Національних Іграх.

-  Для нас важливо, щоб для тих, хто увійдe до цьогорічної збірної, цeй досвід став квитком у новe життя, - наголосив під час відкриття спортивних тестувань керівник Благодійного фонду «Повертись живим» Віталій Дейнега.

Про роль проекту в Україні говорила також заступник Міністра у справах ветеранів Оксана Коляда.

- Стратегічна ціль Мінвету - повeрнути вeтeранів в мирнe життя. Ігри Нeскорeних - цe можливість такого повeрнeння, шанс відновитися і жити на повну, - зазначила вона.

Усі без виключення учасники спортивних тестувань, що пройшли в Києві, Львові та Одесі, запрошені на Національні Ігри Нескорених у Києві 8 вересня — фінальну частину відбору, за підсумками якої відбіркова комісія прийматиме рішення про склад збірної України.

__________________________________________________________________

Про Ігри Нескорених

Ігри Нескорених (eng. Invictus Games), засновані Його Високістю Герцогом Сассекським в 2014 році, — міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки.

Україна долучилась до Ігор Нескорених у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто, Канада, у 2018 році — в австралійському Сіднеї, а вже у травні наступного року візьме участь у своїх третіх Іграх — Іграх Нескорених 2020 у Гаазі.

Мета проекту «Ігри Нескорених в Україні» — створювати нові можливості для поранених та травмованих українських ветеранів та військовослужбовців, підтримуючи їх на шляху до фізичного відновлення, психологічної реабілітації та соціальної інтеграції. Команда проекту сприяє розвитку та популяризації спорту як дієвої реабілітації серед поранених бійців, а також спонукає суспільство й державу створювати для цього необхідні умови.

За час існування в Україні проект розширив спортивні дисципліни, доступні для ветеранів, сприяв запуску державної системи спортивної реабілітації поранених військовослужбовців та ветеранів, змінив життя сотень ветеранів та їхніх родин, а також мобілізував суспільство на підтримку українських бійців на шляху до повернення до мирного життя після війни.

Організатори

Відбір та підготовку збірної України 2020 року здійснює Міністерство ветеранів України спільно з БФ «Повернись живим» та Центром стратегічних комунікацій « «СтратКом Україна» за підтримки міжурядової робочої групи.

Слідкуйте за перебігом відбору в збірну України на офіційних сторінках команди в соціальних мережах:

Facebook — facebook.com/InvictusGamesTeamUkraine/

YouTube — youtube.com/channel/UCbutl1h6tYLbUMkUYdW5Elg

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.