Рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Роковини трагедії.

5 років тому, 17 липня 2014 року, російським зенітним ракетним комплексом "Бук” неподалік села Грабове Шахтарського району Донецької області було збито пасажирський літак "Boeing” 777 авіакомпанії "Malaysia Airlines”.

17 липня 2014року літак "Boeing”777-200ER, бортовий номер 9M-MRD, виконував регулярний рейс MH17 з Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпура (Малайзія). Вилетів з Амстердама о 13.30 за київським часом. Зв’язок із літаком перервався близько 16.20. Рештки літака впали поблизу села Грабове Шахтарського району Донецької області. Вони були розкидані по території площею понад 15км².

За попередніми даними українського військового керівництва, літак був збитий ракетою "земля-повітря”, запущеною російськими диверсантами або проросійськими терористами з непідконтрольній українській владі території за допомогою самохідного зенітно-ракетного комплексу "Бук” М1. Угруповання "ДНР” одразу заявило, що збило транспортний літак Ан-26 Повітряних Сил України, але потім відмовилося від своїх тверджень.

В авіакатастрофі загинули усі 283 пасажири та 15 членів екіпажу, зокрема 80 дітей, троє з яких були немовлятами. Серед жертв катастрофи були громадяни Нідерландів, Малайзії, Австралії, Індонезії, Великої Британії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Нової Зеландії, Канади, Франції. На борту літака перебували член Сенату Нідерландів Віллем Віттевеен, співробітник Всесвітньої організації охорони здоров’я Гленн Томас, нідерландський клінічний дослідник Юп Ланге. За кількістю жертв катастрофа "Boeing”777 стала найбільшою в історії України і загалом у XXIстолітті, якщо не враховувати терактів 11 вересня 2001 року у США.

Збиття "Боїнга” спричинило нову хвилю міжнародних санкцій західних держав проти Російської Федерації. Чимало експертів вважають це "переломною точкою” у відносинах Російської Федерації зі Сполученими Штатами, Європейським Союзом та їхніми союзниками.

24 травня 2018 року об’єднана слідча група з розслідування катастрофи рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній”, яка складається з представників Нідерландів, Австралії, Бельгії і України, підтвердила, що літак було збито з ЗРК "Бук”, завезеного на контрольовану проросійськими терористами територію Донбасу з Росії. Цей зенітно-ракетний комплекс належав 53-й зенітній ракетній бригаді Військ протиповітряної оборони Сухопутних військ Російської Федерації, що дислокується в Курському районі Курської області РФ.

Рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Роковини трагедії.

 

Рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Роковини трагедії.

 


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.