30 шкіл Полтавщини отримали навчальну зброю для проведення уроків з предмету "Захист ВІтчизни"

У Полтавському обласному військкоматі відбулася передача навчальної зброї (автоматів та пістолетів) навчальним закладам Полтавщини для її практичного використання на уроках "Захист Вітчизни”. Після оформлення всієї відповідної документації навчальну зброю поставили на облік у райвійськкомати. Зброя передана в навчальні заклади, в яких вже облаштовані кімнати для її зберігання; по мірі облаштування захищених сховищ навчальну зброю отримають і інші школи області.

Питання якісного проведення уроків з цього предмету у школах області стало особливо актуальним з початком російської гібридної агресії — в 2014 році молодь не вміла користуватися зброєю та не була готова до її застосування психологічно. З 2015 року, керівництво Полтавського облвійськкомату спільно з органами місцевого самоврядування, керівництвом навчальних закладів і представниками дозвільної системи поліції почало роботу щодо забезпечення шкіл Полтавщини зброєю для навчання старшокласників.

Результатом цієї роботи став нинішній захід – 30 навчальних закладів з 12 районів області через райвійськкомати отримали навчальну зброю – 260 автоматів АК-74 та 130 пістолетів ПМ.

"Це лише початок. Ми плануємо забезпечити навчальною зброєю усі навчальні заклади відповідно до потреб. Зброя буде зберігатися у спеціально обладнаних кімнатах та використовуватися для навчання школярів на уроках "Захист Вітчизни”. Це ми робимо з єдиною метою — учні повинні мати змогу опановувати не лише теорію, а й набувати мінімальні практичні навички”, – зауважив заступник начальника Полтавського облвійськкомату Едуард Бородай.

Велику допомогу у вирішенні різних питань Полтавському обласному військовому комісаріату надає депутатський корпус Полтавської обласної ради. Депутат облради, учасник АТО Петро Ворона зазначив:

"Сьогоднішня подія дуже важлива. Тепер у навчальних закладах області буде зброя, яку можна використовувати для навчання хлопців і дівчат на уроках "Захист Вітчизни”. Тобто, молодь отримає можливість реально навчатися військовій справі. Під час участі у АТО, я пам’ятаю багатьох добровольців, які не бачили ні разу ні автомата, ні пістолета, не знали, що таке граната і взагалі що таке військова справа. Зараз ця робота відновлюється. Нам, звичайно, хотілося б, щоб у області була більша мережа військових ліцеїв. Комісія з питань освіти облради пропонує, щоб вони були у Гадячі, Лубнах, Миргороді. Важливо, щоб хлопці і дівчата, які хочуть пов’язати своє життя з захистом Вітчизни, мали можливість вже з дитинства займатися цією справою”, – сказав Петро Ворона.

Тим, що відтепер старшокласники зможуть практично вивчати зброю на уроках "Захист Вітчизни” задоволені й педагоги, які теж багато зробили для того, щоб відбулася передача навчальної зброї до їхніх шкіл.

"До сьогоднішньої події ми готувалися кілька років. Підготували кімнату для зберігання зброї, підключили її до сигналізації державної служби охорони. Особливо зацікавлений у отриманні цієї зброї викладач курсу "Захист Вітчизни”. Це дасть йому можливість поліпшити формування практичних навичок в учнів щодо поводження зі зброєю та підготувати дітей до участі у Всеукраїнській козацькій грі "Сокіл-Жура”, а в перспективі і до захисту України у складі Збройних Сил. Ми радіємо цій події й чекаємо початку навчального року, щоб використати наявні можливості для навчання наших дітей”, – сказав директор Опішнянського опорного закладу загальної середньої освіти Станіслав Гаврільєв.

Попереду у представників військкоматів, органів місцевого самоврядування та освітян ще багато роботи: обладнання у школах кімнат для зберігання зброї, навчальних класів для проведення курсу "Захист Вітчизни”, закупівля військової форми, обладнання стрілецьких тирів та інше.

 

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.