«Російський дятел» документальний фільм версії вибуху Чорнобильської АЕС

 

«Російський дятел», що дав назву фільму, – це надшвидкий радіосигнал, який СРСР запускала починаючи з середини 1970-х років. Він був настільки сильним, що міг перешкоджати радіозв’язку та телефонним переговорам по всьому світу.

Фільм зосереджується на відкритті Федора Олександровича справжніх причин Чорнобильської ядерної катастрофи в Україні. У фільмі надаються аргументовані непрямі свідчення причетності радянських високопосадовців до спланованого вибуху на АЕС задля їх прикриття з приводу не працюючого надвисоковартісного Загоризонтного радіолокаційного об'єкту «Дуга», відомого на Заході як «Російський дятел»

Головний герой їде в Прип’ять, щоб подивитись на вже «мертву» конструкцію «Дуги», яка залишилась стояти в районі Чорнобиля. Федір знаходить колишніх працівників станції; тих, хто намагався розслідувати трагедію; істориків та родичів загиблих. Дехто дає йому зачіпки, що підтверджують цю теорію змови. Дехто лише припускає, що це могло бути. А хтось не згоден говорити чи відмовляється коментувати «із поваги до радянського минулого». Утім Федір вірить у свою правду ще більше, коли наприкінці розслідування отримує дзвінок із погрозами та вимогою не займатись більше цією темою.

"РУССКИЙ ДЯТЕЛ" - це американсько – британсько - український документальний фільм

Автор сценарію та режисер Чэд Грашия / Chad Gracia

Оператор: Артем Рижиков

Продюсер: Рам Девінені, Майк Лернер / Mike Lerner

Фільм був показаний на багатьох міжнародних кінофестивалях. В Україні був показаний на фестивалі кіно і урбаністики «86» у Славутичі1 травня 2015 року.

Премія 31-ого кінофестивалю «Санденс» Гран-прі («Закордонне документальне кіно»)

 

Трейлер | Артдокфест-2015

 


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.