Як військовослужбовцям отримати «бойову» тисячу

Як отримати «бойову» тисячу

Головне — чітко та своєчасно доповісти про бойове зіткнення старшому командиру з фіксацією в журналі бойових дій та бойовому донесенні, а також подати відповідний рапорт з докладним описанням бою

З початку бойових дій на Сході України військовослужбовці Збройних Сил отримали майже 5 млн 800 тис. гривень за успішне виконання завдань у зоні АТО, 1 млн 120 тис. гривень за знищену військову техніку противника та понад 127 млн гривень — за безпосередню участь у бойових діях. Проте й досі у соцмережах та ЗМІ іноді з’являється інформація про проблеми з виплатами, зокрема, за участь у бойових зіткненнях чи знищену техніку.

Щоб зрозуміти, чому виникають складнощі з отриманням цих винагород, я звернувся за коментарями до фінансистів Генерального штабу Збройних Сил України. Тамтешні посадовці переконують — ніхто не економить на «бойових» тисячах. Але є інша сторона питання, адже відомо: кошти люблять точність, і всі виплати мають здійснюватися на підставі правильно оформлених документів. А от з цим якраз часто виникають проблеми.

Тож як правильно оформити документи на «бойові» виплати?

Військовим, які виконують завдання в районі проведення антитерористичної операції, постановою Кабінету Міністрів України та відповідним наказом Міністерства оборони України встановлено винагороду за безпосередню участь в АТО. Її розмір залежить від місць виконання військовослужбовцями завдань: 4200 грн — на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону оборони та 1200 грн в інших місцях дислокації в межах району проведення АТО.

Водночас, розмір винагороди може збільшуватися — за успішне виконання бойового завдання в складі військової частини чи підрозділу, безпосередню участь у бойових зіткненнях, знищення або захоплення ворожої техніки тощо.

У такому випадку головне — чітко доповісти про подію старшому командиру з фіксацією в журналі бойових дій та бойовому донесенні, а також подати відповідний рапорт з детальним описанням бою, сутички тощо. Детальний алгоритм дій кожної посадової особи викладено нижче.

Часу на оформлення, подання та розгляд необхідних документів відповідними командирами дається достатньо — від 10 до 20 діб, в залежності від рівня органу управління.

***
ВИНАГОРОДА ЗА УСПІШНЕ ВИКОНАННЯ БОЙОВОГО ЗАВДАННЯ ЧАСТИНОЮ, ПІДРОЗДІЛОМ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ

на бригаду, полк, батальйонно-тактичну групу, батальйон (дивізіон), роту (батарею, ескадрилью, взвод, групу), що виконували завдання на території противника або в «сірій» зоні на підставі бойового наказу (бойового розпорядження) командира військової частини, журналу бойових дій, звітного документа військової частини (бойового донесення, рапорту) про виконання завдання із зазначенням кожного військовослужбовця, який брав участь у виконанні завдання. Прикладами таких завдань є рейд, захоплення об’єктів, ведення розвідки, розмінування тощо. Винагорода виплачується одноразово після виконання завдання у визначених розмірах (наприклад, для роти, взводу, групи — 60900 грн).

***
ВИНАГОРОДА ЗА БЕЗПОСЕРЕДНЮ УЧАСТЬ У БОЙОВИХ ДІЯХ («БОЙОВА» ТИСЯЧА) ВИПЛАЧУЄТЬСЯ

за проведення рейдових (штурмових) дій, відбиття атаки противника з безпосереднім взаємним вогневим контактом, вогневе ураження противника артилерійськими засобами, ведення оперативної розвідки на території противника, здійснення польотів у зоні ураження комплексами ППО противника ближньої дії, ведення повітряного, морського бою за кожну добу такого зіткнення. Підставою для виплати є рапорт командира підрозділу (військової частини) про безпосередню участь підрозділу (військової частини) у бойових діях; наказ командира військової частини (по стройовій частині); журнал бойових дій (журнал ведення оперативної обстановки), книга служби нарядів; бойове донесення (підсумкове, термінове).

***
ВИНАГОРОДА ЗА ЗНИЩЕННЯ (ЗАХОПЛЕННЯ) ТЕХНІКИ

Підтвердженням успішного знищення (захоплення) є:

— журнал бойових дій (журнал ведення оперативної обстановки);

— донесення (доповідь, рапорт) командира підрозділу, що безпосередньо виконував завдання, та (або) командирів суміжних підрозділів, які за результатом візуального спостереження підтверджують знищення (захоплення) техніки. У донесенні (доповіді, рапорті) детально зазначаються обставини, місце, час, спосіб знищення, тип знищеної техніки, підрозділ або особа, яка її знищила, зокрема, якщо знищення здійснено силами та засобами інших підрозділів;

— дані фото- або відеофіксації щодо знищеної техніки;

— акт оприбуткування трофейного майна щодо захопленої техніки.

***
ТЕРМІНИ НА ОФОРМЛЕННЯ, ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯД НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ

У військовій частині: за участь у бойових діях — до 10 днів після закінчення місяця, в якому мали місце факти участі військовослужбовців у бойових діях; за успішно виконане бойове завдання та за знищення (захоплення) техніки противника — 15-денний термін після закінчення виконання бойового завдання, знищення (захоплення) техніки противника.

У штабі оперативно-тактичного угруповання: у 15-денний термін після надходження документів приймається рішення щодо клопотання перед штабом АТО, відмови у клопотанні або витребування додаткових документів чи повернення для доопрацювання.

У штабі АТО: у 20-денний термін після надходження документів приймається рішення щодо видання відповідного наказу, відмови по суті клопотання, витребування додаткових документів чи повернення документів для доопрацювання.

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.