72 БРИГАДА "ЧОРНИХ ЗАПОРОЖЦІВ" ПЕРЕЙШЛА ДО АКТИВНОЇ ФАЗИ НАВЧАНЬ


На Яворівському полігоні Львівщини триває активна фаза навчань 72-ї бригади "Чорних запорожців". Навички тактики ведення бою у місті армійці вдосконалюють разом із бійцями спецзагону OPFOR. Для військовослужбовців приготували кілька різних сценаріїв навчань.

Сюжет від 5-й канал 

 

"Перше йдуть фахівці, які розуміють, де розтяжки, де там все розташовано. Тільки після того як вони показують сигнал, що можна йти – заходять інші, прикривають і починається зачистка по кімнатах. Якщо зачистка кімнати – то один стоїть, кидає гранату, стінки притиснулися – вистріл", – пояснює військовослужбовець.
Ми допомагаємо модернізувати українцям свою військову систему згідно зі стандартами НАТО. Ми допомагаємо у тактичних та логістичних питаннях та ухваленні військових рішень. Вони добре справляються із завданнями. Я бачу прогрес. Українські військові хочуть навчатися щоразу дедалі більше", – ділиться враженнями військовослужбовець Нацгвардії США Браймон Едінгтон.
Вишкіл 72-ї бригади триватиме ще місяць. За цей час, окрім бойових виходів до населених пунктів, вояки вдосконалять навички управління вогнем, керування боєм та надання першої допомоги.

 

За легендою навчань двоповерхову будівлю захопило озброєне вороже угруповання. Завдання – якнайшвидше зачистити приміщення. 

Бій у місті – одна за найскладніших місій, наголошують армійці. Адже під час штурму постраждати можуть цивільні. Швидкість, злагодженість та увага – запорука успішної операції. За 5 років війни на сході армієць на позивний "Адам" схему штурму вивчив досконало.

 

Роль ворожого угруповання дісталася бійцям українського батальйону OPFOR. Ініціатива створення такого формування належить американським військовим інструкторам. Місія батальйону – зображувати умовного противника для інших підрозділів. Усі військовослужбовці OPFOR мають реальний бойовий досвід.

"Щоб ротаційній підрозділ навчився працювати автономно в будь-яких ситуаціях. Вони абсолютно не знають скільки буде опор усередині, не знають як ми будемо діяти, які несподіванки ми для них придумали", – пояснює командир взводу Сергій Швидун.

Під час навчань бійці батальйону OPFOR застосовують проти "Чорних запорожців" тактику, яку під час боїв у населених пунктах використовують проросійські терористи.

"Воно ближче до реально бою. Як на війні – коли ми так працюємо, ми не знаємо, що вони будуть робить. Бажано до цього відноситися не як до гри, а бачити, що це ворог, якого треба знищити", – пояснив "Адам".

"Потрібно зважати на цивільних осіб, щоб не переплутати їх з ворожими військами. І звичайно правильність виконання. Щоб заходи безпеки дотримувалися. Щоб не бігати перед стволами. Щоб свої своїх не пристрілили", – наголосив інструктор Міжнародного центру миротворчості та безпеки Олександр Кутовий.

Інша група "Чорних запорожців" відпрацьовує оборону блокпоста від нападу противника.

За навчаннями спостерігають американські інструктори. 

 

 

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.