Держдума від 19 лютого заборонила військовим РФ використовувати смартфони на службі і робити публікації в соцмережах

Після початку вторгнення до Криму і на Донбас російські солдати з десятків військових частин публікували фото на території України.

У Росії ухвалили закон про заборону для військових використовувати на службі смартфони, що визначають геолокацію, і робити публікації в соціальних мережах. У РФ, відповідні поправки до закону «Про статус військовослужбовців» сьогодні ухвалила в третьому остаточному читанні Держдума Росії.


Запроваджена заборона для військових повідомляти про себе інформацію в інтернеті, розміщувати відомості про близьких родичів, товаришів по службі, командування або розташування військових частин. Обмежується використання пристроїв, які можуть через інтернет поширювати аудіо-, фото-, відеоматеріали та дані геолокації. У пояснювальній записці говориться, що необхідність ухвалення закону пов'язана з тим, що «військовослужбовці представляють особливий інтерес для спеціальних служб окремих держав, терористичних та екстремістських організацій», а також така інформація може бути використана для інформаційного та інформаційно-психологічного впливу на російських військових.

 

Законом встановлюється «заборона військовослужбовцям і громадянам, призваним на військовий збір, надавати засобам масової інформації або з використанням мережі інтернет поширювати інформацію, що дає змогу визначити їх приналежність або призначення до збройних сил РФ, інших військ, військових формувань і органів». Аналогічну заборону запропоновано поширити і на відомості про товаришів по службі, а також членів сімей і батьків військовослужбовців, у тому числі «інформацію, що дає змогу визначити місце перебування зазначених осіб у певний період», сказано в законі. Заборона стосується також поширення інформації про діяльність органів військового управління, військових формувань і частин, у тому числі про їх дислокацію або передислокацію. Як відомо, після початку російського вторгнення до Криму і на Донбас російські солдати з десятків військових частин армії РФ публікували фото на території України. Однак офіційна російська влада заявляла, що ці військові пішли «у відпустку» або що інформація з соцмереж не може бути доказом агресії проти України.

 

За матеріалами unian

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.