На знак подяки воїнам ЗСУ випустили монети «Ой у лузі червона калина»

 
    У Національному банку України сьогодні, 18 липня 2022 року, відбулася презентація пам’ятних монет «Ой у лузі червона калина». Вони присвячені українській пісні, яка після повномасштабного нападу російських військ на Україну зазвучала з новою силою та стала сучасним символом протистояння російській військовій агресії.
    «Образи на монеті пов’язані не тільки з піснею, а й з українськими військовими. І це найкращим чином символізує те важливе значення, яке вони відіграють в нашій державі. Тому на знак глибокої подяки до наших захисників і захисниць, за їхню боротьбу за незалежність нашої України ми випускаємо в обіг цю монету», — сказав під час презентації монет голова Національного банку України Олексій Шабан.
 

На знак подяки воїнам ЗСУ випустили монети «Ой у лузі червона калина»

 

    Дві монети «Ой у лузі червона калина» із серії «Безсмертна моя Україно» — одні з перших пам’ятних монет, які вводяться в обіг з початку повномасштабної агресії росії проти України.

 

Дизайн їх розробив київський художник Дмитро Кривонос. На аверсі монет у центрі розміщено стилізовану символічну композицію, на якій захисники різних поколінь: козак, січовий стрілець і сучасний воїн Збройних Сил України підіймають калину — опоетизований символ України, крона якої нагадує абриси кордонів нашої Батьківщини.

На реверсі монет у центрі зображено гілку з листком і ягодами калини.

 

 

 

Одна монета номіналом 10 гривень зі срібла, категорія якості карбування — «пруф», тираж — до 5000 штук (у тому числі до 2500 у 2022 році).

Інша — номіналом 5 гривень із нейзильберу, категорія якості карбування — «спеціальний анциркулейтед», тираж — до 250 000 штук (у тому числі до 75 000 у 2022 році в сувенірній упаковці).


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.