Про роботу артилерії, «Рудий ліс» та оборону Чернігівщини.

 

    У військовій справі Андрій не новачок. Раніше вісім років служив у Національній гвардії України. Звільнився лише у грудні минулого року і мріяв займатися цивільними справами. Проте «відпочивати» йому довго не довелося. Про початок повномасштабного російського вторгнення Андрія сповістили колишні товариші по службі. Вранці 24 лютого разом з одним із них одразу пішов до військкомату, щоб захищати свою країну.
    — Уже ввечері цього ж дня мене зарахували до одного з підрозділів реактивної артилерії, — розповів Андрій. — Відразу стали до бойової роботи. Нашим завданням було споряджати постріли для реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град».
    Назавжди запам’яталися воїнові перші дні оборони Чернігова. Щодня їхній підрозділ вів вогонь по окупантах, знищуючи ворожі позиції та техніку. Самі ж воїни також перебували під постійним зустрічним вогнем. Бойова робота тривала у режимі 24/7. Не було часу ані на сон, ані на їжу. За словами захисника, відпочивати вдавалося лише «на колесах» — під час переїзду на іншу позицію. Армійці були дуже виснажені, але знову й знову збиралися із силами й продовжували обороняти рідне місто та країну.
    Після зняття облоги з Чернігова Андрія перевели служити до одного з підрозділів тероборони. Нині він захищає Україну від вторгнення загарбників поблизу державного кордону. Тут наші захисники обладнали оборонні позиції й нині несуть цілодобове чергування.
До речі, про всесвітньо відомий тепер «Рудий ліс», де росіяни копали свої окопи та облаштовували блокпости, колишній нацгвардієць знає не з чуток. Свого часу, перебуваючи на службі в одному з підрозділів Національної гвардії, до його прямих обов’язків входило виконання завдань з охорони Чорнобильської АЕС. За роки служби він добре вивчив зону відчуження і знає там кожне деревце. За його словами, для своїх позицій окупанти вибрали дуже невдале місце — ділянку для тимчасового захоронення радіоактивних відходів.
    — Впевнений, що російські солдати, що жили в «Рудому лісі», отримали дозу опромінення несумісну з життям, — каже Андрій. — Ще в минулі роки показники радіаційного фону на ґрунті там перевищували допустиму норму в десятки разів. Знаючи, що окупанти прожили там місяць, можу з впевненістю сказати, що багатьом з них залишилося жити не більш як рік. Ну а разом зі своєю технікою та вкраденими речами вони, втікаючи, повезли смертельні «подарунки» своїм рідним та близьким.
Григорій Мазур АрміяInform

 

Про роботу артилерії, «Рудий ліс» та оборону Чернігівщини.


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.