Спогади про нескорений Чернігів

Дивлячись на молодого життєрадісного хлопця важко повірити, що його дух загартували важкі лютневі та березневі бої проти рашистів. Але його погляд випромінює впевненість та лють до ворога, що вторгся на його Батьківщину.
Тероборонівець Сергій поділився з нами спогадами про свій військовий шлях та перші місяці війни на Сіверщині.
«Строкову службу я проходив у Десантно-штурмових військах України. У мене були різні варіанти, але я обрав еліту. Відчував у собі сили, був фізично розвинений. Кожного тижня у нас були тренування – стрільби, тактика, фізична підготовка. Нас навчили застосовувати переважну більшість видів озброєння, а також основам ведення бою.
Для мене прикладом став мій батько, який є учасник бойових дій на Сході України. За два місяці до масштабного вторгнення він підписав контракт для служби у резерві з територіальною обороною. Тож він одним з першим став на захист нашої держави. Я прослідував його прикладу і так само 24 лютого вирушив до військкомату та приєднався до лав захисників Чернігова.
25-го ми висунулися на перші позиції - охороняли один з важливих транспортних мостів через Десну. На цьому мосту, до речі, я знайшов маячок для наведення ворожої авіації, знищив його. Але міст все ж таки розбомбили згодом. На перших позиціях, можна так сказати, ми готувалися до боїв, укріпили емоційний стан, пристріляли зброю. Після передислокації позицій на околиці міста довелось ходили в розвідку, прочісувати місцевість, оглядати навколишні території, за можливості допомагали цивільним.
Оскільки я маю хороші навички водіння, то отримав завдання розвозити боєприпаси та інші матеріальні засоби по наших позиціях. Часто доводилось робити виїзди під ворожими обстрілами. Одного разу наші позиції обстріляли касетними боєприпасами. Так машину на якій я розвозив боєприпаси було уражено, декілька осіб отримали поранення, серед них один цивільний дідусь. Ми одразу надали пораненим невідкладну допомогу та здійснили евакуацію.
Ворог не шкодував снарядів, обстрілював нас з усього наявного озброєння, але Господь нас зберіг.
Найсумніше, що я бачив на війні - як син втрачає батька. Окупанти обстріляли цивільну машину, чоловік отримав поранення шиї. Ми намагалися допомогти, але з таким важким пораненням нічого вдіяти не змогли. Це жахливо, коли через рашистів на руках у сина помирає батько.
Серед інших завдань, що ми виконували, це спостереження за ворогом у «секретах», охорона території та відбиття дій диверсійних розвідувальних груп, які зазвичай виходили вночі. Також прикривали вогнем наші штурмові підрозділи, які виходили на «зачистки».
Оскільки під час бойових дій я був командиром відділення, багато часу я приділяв підготовці побратимів: як потрібно пересуватися, які дрібниці допоможуть вижити, деяким добровольцям без військового досвіду показував основи поводження зі зброєю. Досвід строкової служби допомагав.
Під час бойових дій я хотів лише одного - відчувати тепло сонця, дихати українським повітрям, ходити по рідній землі.. Після війни залишуся у збройних силах, мені подобається наше військо. У ворога немає жодних шансів проти нас! Українці дуже сильні емоційно, відчайдушні в хорошому сенсі, я завжди був впевнений, що мене прикриють. Саме тому я не боявся небезпечних завдань. Іноді здавалося, що я перевершую свої сили. Та це не дивно, тому що ми воювали за свою свободу, свободу майбутніх поколінь українців!»
Наша Україна - найкраще місце на землі. За нього справді варто боротися!
 

Спогади про нескорений Чернігів

 

Спогади про нескорений Чернігів

 


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.