Злочини росії проти України нагадали про геноцид Сребрениці

    Неспровокована агресія росії проти України та масові вбивства мирного населення на територіях, що були тимчасово окуповані російськими загарбниками, нагадали світу про геноцид Сребрениці (містечка на сході Боснії і Герцеговини), який залишається однією з найтемніших сторінок європейської історії.

    Про це йдеться у спільній заяві високого представника ЄС/віце-президента Європейської Комісії Жозепа Борреля та єврокомісара Олівера Варгеї у зв’язку із 27-ю річницею геноциду у місті Сребрениця, де були навмисно знищені тисячі чоловіків з числа боснійських мусульман.

    «Ми вшановуємо 27-й рік пам’яті всіх жертв та всіх, хто досі вважається зниклим унаслідок геноциду в Сребрениці. Ми перебуваємо у скорботі разом із їх близькими та друзями, що вижили у цьому геноциді. Водночас, ми не можемо сприймати мир як даність. Російська невиправдана та неспровокована агресія проти України повернула жорстоку війну на наш континент. Масові вбивства та воєнні злочини, які ми бачили в Україні, нагадують про подібні вчинки, що ми бачили на Західних Балканах у 1990-х роках», – йдеться у документі.

    У заяві наголошується, що в цих умовах обов’язок пам’ятати про геноцид у Сребрениці є актуальним, як ніколи раніше, у спільній європейській історії.

    Ж.Боррель та О.Варгеї у спільній заяві наголосили, що безпека й стабільність Європи та міжнародний порядок, оснований на правилах, пережили величезне потрясіння, та нагадали про необхідність повставати для того, щоб захищати мир, людську гідність та універсальні цінності.

    «Європа не забула того, що сталося у Сребрениці, і нашу відповідальність. За неспроможність упередити та зупинити цей геноцид. У Сребрениці Європа зазнала поразки, і ми постаємо перед власним соромом», – йдеться у тексті документа.

    «В Європі немає місця запереченню геноциду, ревізіонізму та героїзації військових злочинців», – наголошується у спільній заяві.

    Нагадаємо, що згідно з рішенням Європейського парламенту від 2009 року, 11 липня відзначається як день пам’яті геноциду в Сребрениці.

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.