Пенсії військовим-ліквідаторам аварії на ЧАЕС збільшені

    Таке рішення було прийнято Великою Палатою Верховного суду (справа № 200/7786/19-а).

    Так, законодавством визначений максимальний розмір пенсії, який не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, – 100 процентів, до категорії 2, –  95 процентів.

    Водночас, попередня редакція законодавства передбачала, що військовим, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 відсотків, а віднесеним до категорій 2, 3 – на 5 відсотків відповідних сум грошового забезпечення.

    Разом з тим, з набуттям чинності Законом України від 04 квітня 2006 року № 3591-IV «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення та соціального захисту військовослужбовців» така доплата була скасована.

    Раніше, Верховний Суд України, зокрема, у своїх постановах від 18 червня 2014 року у справі № 21-38а14 та від 08 липня 2014 року у справі № 21-277а14 зазначав, що оскільки на момент здійснення перерахунку пенсії стаття 13 Закону № 2262-ХІІ не передбачала 10 чи 5-відсоткового збільшення пенсії для військовослужбовців-ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи, а інша норма, яка б установлювала таку доплату – відсутня, то правових підстав для нарахування немає. При цьому зміни в законодавстві не призвели до зменшення розміру пенсії, а, навпаки, призвели до її збільшення.

    Проте колегія суддів Великої Палати Верховного Суду відступила від вищезазначених висновків і зазначила, що відсотковий розмір пенсії до сум грошового забезпечення при її призначенні установлюється саме на час призначення пенсії, адже розміри пенсій не є сталими і регулюються постановами Уряду.

Тож пенсії військовослужбовців-ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, які призначені до 04 квітня 2006 року повинні перераховуватися з 10 чи 5-відсотковим збільшенням. Для інших пенсіонерів такої категорії перерахунок не передбачений.

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.