Panther KF51: новий основний танк Бундесверу

    На виставці Eurosatory 2022 у Франції анонсували німецький танк Panther KF51 від компанії Rheinmetall, який замінить Leopard 2 та стане основним танком Бундесверу.

    В назві Panther KF51 букви KF не просто номенклатурні. Це абревіатура з Kettenfahrzeug, що у перекладі з німецької — гусенична машина.
У німецькій армії танк Leopard на озброєнні з 1979 року. Нині він має безліч модифікацій. Panther KF51 буде саме новим танком, з новою платформою, на якій будуть побудовані інші бойові машини.
 
    Panther KF51 отримає базу шасі того самого Leopard 2, яка зарекомендувала себе з дуже позитивним фідбеком від військових. Футуристичний вигляд він має завдяки профілю танка Leopard 2A5, проте це дійсно різні бойові машини.
 
    Башта, гармата та всі системи створені майже з нуля. Гарматна система (Rheinmetall Future Gun System (FGS)) збільшила свій калібр до 130-мм, порівняно зі звичайними для європейських армій 120-мм. Відповідно до заявлених показників вона має бути на 50% ефективнішою за попередню гармату. Збільшення діаметра ствола дозволить використовувати більш ефективні снаряди, а головне — більше керованих і програмованих снарядів та ракет. Нова гармата отримала автомат заряджання, тому стандартної посади заряджаючого вже немає в екіпажі танка. Про скорострільність поки що не повідомляють. Заявлено лише про збільшення темпу стрільби в порівнянні з 120-мм гарматою. Боєкомплект Panther KF51 — 20 снарядів.

    Фронтальне озброєння на гарматі FGS не закінчилось. Башта отримала спарений з гарматою кулемет калібру 12,7-мм, позаду встановлено модуль ще з одним кулеметом, але вже — 7,62-мм.
 
    Башта значно змінилась через нову платформу. Немає ніяких оптичних трімплексів — всюди камери та сенсори. У зв’язку з поліпшеним бронюванням для захисту від ударів згори у цій платформі вже інтегровано багато інших систем захисту танка. Тепер будуть поєднані всі можливі системи — реактивні, активні та пасивні.
 
    Цікавим та новим елементом озброєння Panther KF51 стануть дрони-камікадзе, 4 стартових контейнери яких розміщені в башті. В такий спосіб у компанії Rheinmetall вирішили підвищити бойові спроможності танка на полі бою, щоб екіпаж зміг уражати цілі попри відсутність візуального спостереження на великій відстані.

    Цими дронами будуть баражуючі снаряди HERO 120 від ізраїльської компанії Uvision. Вони зможуть при своїй масі в 12,5 кг триматись у повітрі аж 60 хвилин. При цьому вражати броньовані цілі противника на відстані до 40 кілометрів.
 
    Звісно, усіх характеристик не було озвучено, але навіть із наявними можна зрозуміти, що німецьке танкобудівництво поставило високу планку у зв’язку з останніми подіями у світі, зокрема в Україні.
 
    Отже, танк Panther KF51 побудували з новою платформою та новим баченням використання на полі бою. Зменшена маса у порівнянні з попередником Leopard 2A7 додасть маневреності. А збільшення калібру гармати, а також спарений 12,7-мм кулемет, дрони-камікадзе, 7,62-мм кулемет проти таких же дронів збільшить вогневий потенціал та розширить спектр знищення різних цілей. Збільшення бронювання та поява багатьох систем захисту подовжать час «життя» під час бою. Відсутність заряджаючого та поява автомата заряджання додає показники важливого коефіцієнту завдавання враження за відповідний проміжок часу.

    Тож, як бачимо, Panther KF51 більш захищений, більш маневрений та скорострільний, може дістати дронами-камікадзе набагато більше броньованих цілей противника. Це і є нове бачення застосування панцерника у бойових діях, нова платформа та практично новий основний танк Бундесверу.
 
 
Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.