Німеччина представила нову гусеничну БМП Boxer

     Німецька компанія Krauss-Maffei Wegmann (KMW) представила в Парижі на оборонній виставці Eurosatory 2022 гусеничний варіант багатоцільової колісної броньованої платформи Boxer 8×8 з новим модулем зі 120-мм гарматою L/44. Як зазначають у компанії, це не остаточний прототип, розроблений під конкретного замовника, а радше демонстрація подальшого розвитку та виробничого потенціалу.

     Хоча KMW і називає свій новий зразок «гусеничний Boxer», секція шасі не має спільних компонентів з колісним «побратимом». Але концепція та сама. І колісні, і гусеничні «боксери» мають на корпусі спеціальний лоток, де зберігаються відповідні модулі. Ці модулі можна вільно переміщати між гусеничною та колісною версіями — адже всі механічні та електричні інтерфейси однакові. При цьому гусеничний «боксер» має більш широке шасі. Тож по боках корпусу передбачені відкидні панелі, які під час вставки модуля відхиляються в боки. Панелі також можна використовувати для навішування додаткової броні — композитної чи реактивної.
 
     Як гусеничний, так і колісний Boxer можна комбінувати з усіма більш ніж 20 різними модулями, розробленими раніше. Відповідно, їхня база може бути використана для створення бронетранспортера, самохідної 155-мм гаубиці (RCH155), евакуаційної машини (MEDEVAC), командного пункту, бойової машини піхоти або винищувача танків із гарматою 105-мм (Boxer MGS). 

     Гусеничне шасі має шість опорних котків. Двигун розташований спереду ліворуч, водій — праворуч. Привід забезпечується турбодизельним двигуном MTU 881 CR потужністю 1180 к.с. (880 кВт), який видає питому потужність у понад 26 к.с./т. Двигун з’єднаний з цифровою трансмісією Renk HSWL 256 з шістьма передніми та шістьма задніми передачами.  

     Boxer оснастили новим модулем RCT120 масою 14 тонн. При цьому безпосередньо башта зі 120-мм гарматою, що управляється дистанційно, важить 8-9 тонн. Модуль містить місця для командира і шести десантників. Кріплення і віддача гармати розраховані на кути піднесення ствола від −10° до +20°. Автомат зарядження вміщує 15 пострілів відповідного калібру. На бойовому модулі також є можливість встановити і спарену гармату калібру 30 мм. До речі, на гусеничний «боксер» можна встановити й важчі бойові модулі масою до 17 тонн. Адже з 45 тонн повної маси БМП на гусеничне шасі припадає 28 тонн.
 
     У разі потреби башту можна доповнити парою протитанкових ракет типу Spike LR і дистанційно керованим модулем з 12,7-мм кулеметом — він же працюватиме як засіб ППО. Boxer також має систему активного захисту Trophy (APS), яка вчасно виявляє та нейтралізує на безпечній відстані протитанкові ракети та кумулятивні снаряди, що рухаються в напрямку бронетранспортера.

     Гусеничний Boxer має кліренс 0,45 метра. БМП здатна долати рів шириною 2,5 метри, вертикальну стінку висотою 0,8 метра та брід глибиною 1,8 метра. Максимальна швидкість становить 100 кілометрів за годину, а запас ходу — 500 кілометрів.

     Розробники небезпідставно сподіваються, що з такими характеристиками нова БМП Boxer має всі шанси скласти гідну конкуренцію гусеничній БМП Lynx. 
 
#stoprussia #Boxer #war #weapon
Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.