Алгоритм направлення захисників України на лікування за кордон

    Нині Україна отримує безпрецедентну світову підтримку у протидії російській агресії. Зокрема, країни-партнери готові приймати на лікування та реабілітацію українських воїнів, надавати їм медичну допомогу у кращих лікувальних закладах із залученням висококласних фахівців.

    Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів України.

Регламентуючим документів у даному питанні є «Порядок направлення осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, на лікування за кордон», затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 411 від 5 квітня 2022 року.

    Етап 1. Направлення захисників на лікування за кордон ініціюється закладами охорони здоров’я.

Якщо захисник перебуває на лікуванні чи реабілітації у цивільних закладах охорони здоров’я (таких, які не входять до складу сектору безпеки і оборони), то такий заклад має направити до закладу охорони здоров’я, який входить до складу сектору безпеки і оборони (військові госпіталі) клопотання та наступні документи:

  • згода захисника або його законного представника на лікування за кордоном (за умови наявності висновку про необхідність направлення на лікування за кордон та письмового підтвердження готовності закладу охорони здоров’я іноземної держави на безоплатній основі прийняти на лікування) з обов’язковим наданням однозначної згоди на обробку персональних даних, що стосуються медичної інформації;
  • згода на обробку та передачу персональних даних закладам охорони здоров’я іноземних держав відповідно до законодавства у довільній формі;
  • виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ.

    Етап 2. Це клопотання впродовж трьох днів має розглянути консиліум лікарів військово-медичного закладу і надати висновок про необхідність направлення захисника України на лікування за кордон або про відсутність такої необхідності.

    Етап 3. У разі позитивного рішення Військово-медичний заклад формує та надсилає до Командування Медичних сил ЗСУ пакет документів зі списками відібраних захисників на лікування за кордон (дозвіл керівника складової сил безпеки і оборони, до якого належить захисник, на виїзд за кордон (крім закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міноборони); перелік захисників щодо яких наявні висновки про необхідність їх направлення на лікування за кордон із зазначенням діагнозу/діагнозів та ускладнень відповідно до НК 025:2021 «Класифікатор хвороб та споріднених проблем охорони здоровʼя»; висновки про необхідність направлення Захисників на лікування за кордон; документи, які надсилались ЗОЗ).

    Етап 4. Після узагальнення інформації Командування Медичних сил ЗСУ надсилає на розгляд МОЗ в електронній формі лист-направлення з копіями документів зазначених вище.

    Етап 5. МОЗ після надходження до листа-направлення з повним переліком документів, протягом двох робочих днів надсилає до МЗС запит з проханням підтвердити можливість надання на безоплатній основі медичних послуг іноземними закладами охорони здоров’я, з переліком захисників та діагнозами.

    Етап 6. Після знаходження закладу іноземної держави яка може прийняти захисника на лікування МОЗ протягом двох календарних днів листом інформує Командування Медичних сил ЗСУ та Адміністрацію Держприкордонслужби про погоджений з іноземною стороною перелік захисників України.

    Етап 7. На підставі листа МОЗ Командування Медичних сил ЗСУ забезпечує формування пакета супровідних документів.

    Етап 8. Після цього здійснюється транспортування захисників до місця їх лікування. 

 

Алгоритм направлення захисників України на лікування за кордон


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.