Військові облігації – внесок у Перемогу й збереження коштів від інфляції

Усі ми мріємо якнайшвидше здолати російського агресора. Задля цього військовослужбовці героїчно б’ються з ним на полях битв, волонтери роблять усе, аби у бійців було вдосталь засобів для цієї боротьби, прості громадяни переказують кошти на потреби армії та благодійних фондів.

Зробити свій внесок у поразку росії Міністерство фінансів України пропонує ще в один спосіб – придбати облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) або, по простому, військові облігації. Патріотична складова такого придбання очевидна. Вдумайтесь, за ваші та гроші інших інвесторів можливо куплять Байрактар, що спрямує свої ракети на танки ворога, або їх витратять на зброю, набої, медикаменти або харчування бійців.

Але, не лише держава буде у виграші, – через певний час вам ці кошти повернуться з відсотками. Тож, стане на що накрити святковий стіл з нагоди Дня Перемоги над рашизмом.

 

Військові облігації – внесок у Перемогу й збереження коштів від інфляції


Вартість військової облігації – близько 1 тис. грн

 Вартість однієї облігації – приблизно одна тисяча грн, строк інвестування – від 3 місяців до 1,5 року. Чим більше термін, тим вище відсоток. Через рік ваша тисяча зміцниться приблизно на 11 відсотків. Також доступні цінні папери у валюті: долар США – 3,7% річних і Євро – 2,5% (8 міс). Процедура покупки максимально спрощена й триватиме приблизно пів години. Облігації можуть придбати як українські юридичні та фізичні особи, так й іноземні інвестори, які хочуть підтримати Україну.

Утім, слід звернути увагу на те, що уповноважені банки мають різні алгоритми купівлі ОВДП, наявність або відсутність тарифікації обслуговування рахунку й різний кількісний поріг їхнього придбання. В якійсь фінансовій установі радітимуть, коли ви прийдете за однією облігацією, а в іншій – у ваш бік і не поглянуть, коли ви не змозі купити 100 200 або, навіть, 400 цих цінних боргових паперів.

Звісно, не кожний із нас має 400, 200 або, навіть, 100 тисяч гривень, тож адаптувати свої фінансові можливості з пропозиціями фінустанов треба ретельно вивчивши їхні пропозиції. Перелік банків, банків-первинних дилерів та ліцензованих брокерів дає на своєму офіційному сайті Мінфін: https://bonds.gov.ua/

Більшість фінансових компаній на ринку військових облігацій скасували власні комісії за проведення торгових та депозитарних операцій, сприяючи у такий спосіб залученню максимально широкого кола громадян, які висловили намір придбати облігації. Зробити це можна як у фізичному банку, так і онлайн.

Слід зауважити, що банк, який ви оберете, буде лише посередником між вами і державою, тож навіть якщо він зникне з фінансового ринку – ви нічого не втратите.

Перевага військової облігації над звичайним депозитом – більша захищеність і прибутковість

Як примножити або бодай зберегти свої заощадження? Покласти гроші на депозит? Утім найбільше, що ви отримаєте через рік – шість відсотків. Та чи шість відсотків? Трохи математики… Наприклад, якщо оформити стандартний строковий кредит на суму 10 тис. гривень, то через рік після сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у розмірі 18% та воєнного збору у розмірі 1,5% візьмете в касі цього банку 10 493,84 грн. Не виключено, що через приховані платежі та комісії ця сума буде ще меншою…

У випадку з військовими облігаціями картинка привабливіша – ПДФО сплачувати не треба… Таким чином через рік ваші десять тисяч принесуть вам додатково 1100 грн. Військовий збір 1,5% складе лише 16 грн 50 коп.

Але є ще одна новина – нещодавно Кабінет Міністрів змінив основні умови військових облігацій, які викуповує Національний банк, затвердивши для нових випусків змінну ставку (Постанова № 659 від 7 червня). Тепер вона стала «плаваючою» – її дохідність прив’язали до середнього значення облікової ставки Національного банку за річний період.

На запитання АрміяInform, як це відіб’ється на гаманцях власників військових облігацій, економіст Олександр Охріменко відповів, що «облікова ставка – 25%, і це значить, що скоріш за все у вівторок – на наступному аукціоні, дохідність військових облігацій суттєво збільшиться.

Нині не доводиться думати про якісь прибутки… Вони будуть згодом, коли здолаємо підступного ворога й за підтримки цивілізованого світу відбудуємо економіку. Але зробити так, аби не втратити свої гроші та ще й допомогти хлопцям на передовій – хіба це не розумно… Щось віддав безоплатно армії, щось перевів на рахунки рідних, які за кордоном із надією чекають, коли можна буде повернутися до України, щось вклав у облігації Перемоги…

За даними Міністерства фінансів Національний банк викупив ОВДП на понад 140 млрд грн.

За прогнозом Світового банку, на кінець 2022 року інфляція в Україні сягне 20%.  25-20 = 5… 5 відсотків прибутку в час, коли йдеться лише про виправдані війною збитки – це не погано… Не знаю, як ви, а я куплю трохи тих облігацій….


Володимир Поліщук АрміяInform

Військові облігації – внесок у Перемогу й збереження коштів від інфляції


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.