Поранені Захисники України отримали державні та відомчі нагороди

    26 травня, у будівлі Міністерства у справах ветеранів України перший заступник міністра, Герой України Олександр Порхун вручив державні нагороди – ордени "За заслуги” ІІІ ступеня та відомчі відзнаки Міністерства оборони України – медалі "За поранення” – колишнім військовослужбовцям, які отримали поранення під час захисту державного суверенітету і територіальної цілісності України.

    Зазначимо, що 22 січня 2022 року був підписаний Указ Президента України №26/2022 "Про відзначення державними нагородами України”.

    Відповідно до нього за значні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, мужність, виявлену під час бойових дій, зразкове виконання військового і службового обов’язку, багаторічну сумлінну працю орденом "За заслуги” ІІІ ступеня нагороджено Олександра Зозуляка.

    Олександр брав участь в антитерористичній операції у 2014-2015 роках у складі окремого гірсько-піхотного батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Збройних сил України. У 2015 році внаслідок наїзду ворожого танка отримав комбіновану травму. Учасник і переможець національних змагань "Ігор Нескоренихˮ у 2017-2018 роках з велоспорту та веслування на тренажері, срібний призер 2020-2021 років по стрільбі з лука. Срібний призер Invictus Games у Сіднеї (Австралія) 2018 року в індивідуальній стрільбі з лука. Продовжує активно займатися спортом, є членом збірної України серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату.

    Орденом "За заслуги” ІІІ ступеня нагороджено Сергія Шимчака. Військовий захищав Луганську область у 2014-2015 роках у складі 3-го окремого мотопіхотного батальйону "Воляˮ Збройних сил України. Сергій – неодноразовий переможець національних змагань "Ігор Нескорених” з 2017 року. Учасник міжнародних змагань, Кубків Європи та Чемпіонату Світу зі стрільби з лука у складі Національної паралімпійської збірної України зі стрільби з лука, чемпіон України зі стрільби з лука серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату. Переможець Invictus Games у Сіднеї (Австралія) 2018 року зі стрільби з лука. Веде громадську діяльність, пов’язану із захистом прав ветеранів та учасників АТО/ООС у Львівській області, популяризує спорт, як один із видів психологічної та фізичної реабілітації.

    Відповідно до наказу Міністра оборони України №41 від 7.02.2022 року за особисту мужність та героїзм, самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя відомчою відзнакою Міністерства оборони України – медаллю "За поранення” нагороджено Євгенія Бурлю – колишнього військовослужбовця 12-го окремого мотопіхотного батальйону "Київ” Сухопутних військ Збройних сил України. Євгеній отримав поранення у 2017 році, виконуючи бойове завдання.

    Медаллю "За поранення” нагороджено В’ячеслава Сотникова – колишнього військовослужбовця 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади Сухопутних військ Збройних сил України. В’ячеслав отримав поранення у 2015 році під час виконання службових обов’язків в районі проведення АТО.

    Медаллю "За поранення” нагороджено Олександра Кіреєва – колишнього військовослужбовця  95-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Олександр отримав поранення у 2018 році, виконуючи бойове завдання на сході України.

    Медаллю "За поранення” нагороджено Сергія Петрова – колишнього військовослужбовця 30-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних сил України. Сергій отримав поранення у 2015 році в районі проведення АТО, виконуючи бойовий обов’язок.

    «Дякуємо вам за ваш неоціненний особистий внесок у зміцнення обороноздатності України, мужність і самовідданість у захисті територіальної цілісності та суверенітету нашої країни. Ви всі – справжні Герої», – звернувся Олександр Порхун до Захисників під час вручення державних нагород та відомчих відзнак.

Джерело: Міністерство у справах ветеранів України

 

Поранені Захисники України отримали державні та відомчі нагороди


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.