Мінветеранів розробило експериментальний пілотний агропроєкт для ветеранів-підприємців

Міністерство у справах ветеранів України розробило експериментальний проєкт із залучення ветеранів та членів їхніх сімей до підприємницької діяльності у сфері аграрного виробництва.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби відомства.

«Через повномасштабне вторгнення російських військ на територію України багато ветеранів-підприємців призупинили свою діяльність, ставши на захист рідної землі. Також чимало виробничих потужностей їхніх підприємств втрачено на територіях активних бойових дій. Тому у Мінветеранів розробили дієву програму з адаптації ветеранського бізнесу до нових умов», – зазначили в пресслужбі міністерства.

Програма передбачає підтримку розвитку ветеранського підприємництва на державному рівні на трьох етапах:

 • під час воєнного часу,
 • після перемоги,
 • на етапі економічного розвитку.

«Це – допомога з релокалізацією ветеранських підприємств із зони активних бойових дій, надання матеріальної та технічної підтримки відновлення виробничих потужностей та обігових коштів, участь у грантових програмах із фокусом на ветерана-підприємця, а також різноманітні програми дорадництва та менторства», – зазначають у відомстві.

Одним із напрямів є розроблений проєкт у сфері аграрного виробництва, а саме сезонне тепличне виробництво.

«Він передбачає розміщення на 2 га землі до 10 тепличних споруд (по 20 соток на кожну теплицю). Це дасть змогу ветеранам, які вже отримали земельні ділянки, вирощувати високомаржинальні культури – квіти, ягоди, овочі, зелень, органіку або культури, які не притаманні регіону. Також проєктом передбачено застосування новітніх технологій для більшої врожайності та скорочення витрат», – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що приблизна вартість однієї теплиці – понад EUR5 тис., термін окупності може становити від одного до трьох-шести років залежно від складності проєкту.

«Наразі Мінветеранів спрямовує всі зусилля на підтримку ветеранів та їхніх сімей, зокрема й на підтримку ветеранського підприємництва, його адаптацію до умов воєнного часу. Так, при міністерстві вже повноцінно запрацював Український ветеранський фонд. На період дії воєнного стану фонд відпрацював нові алгоритми роботи, активно залучає кошти, зокрема міжнародну технічну та міжнародну донорську допомогу, для реалізації проєктів із ветеранського підприємництва», – наводить пресслужба слова міністра у справах ветеранів Юлії Лапутіної.

  Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

  Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
  В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

  Комментариев:0

  Про сайт

  Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.