На Київщині розпочався процес гуманітарного розмінування

Сьогодні в Київській області розпочались роботи з гуманітарного розмінування території, на якій велися бойові дії та яка зазнала ворожих обстрілів. Його виконуватимуть фахівці громадської організації «Асоціація саперів України» у рамках проєкту компанії Feodal — Military.feodal.online.

За словами голови Асоціації саперів України Тимура Пістрюги, саме завдяки плідній праці команди компанії Feodal вдалося швидко обробити величезну кількість запитів від агропромисловості. Тож тепер спільно з оператором протимінної діяльності Demining Solutions сапери Асоціації приступили до нетехнічного обстеження територій за отриманими запитами. Ці запити надають фермери та аграрні підприємства на сайті проєкту.

Взагалі, розмінування постраждалих територій України, якщо простими словами, відбувається приблизно так. Спочатку, женучи орду до державного кордону, цими землями пересуваються частини та підрозділи Збройних Сил України і розміновують шляхи просування, відповідно, армійські сапери. На звільнених територіях ось уже другий місяць шукають та знешкоджують боєприпаси та вибухонебезпечні предмети піротехніки ДСНС. Ну, а наступний етап — це гуманітарне розмінування, яке вже дозволить аграріям виконувати свою роботу, не наражаючи себе та сільськогосподарську техніку на небезпеку. Саме цей етап і стартував на Київщині сьогодні, 2 травня.

Кінцевим етапом гуманітарного розмінування є передача землі користувачу з наданням відповідних гарантій безпеки і якості. Це те, що не дає оперативне або бойове розмінування.

У своїй роботі сапери координують діяльність з такими міжнародними організаціями, як UNMAS та UNICEF, Міжнародний центр з гуманітарного розмінування в Женеві (GICHD), координатор проєктів ОБСЄ в Україні (PCU OSCE). Ну, і, звісно ж, з Міністерством оборони України та ДСНС.

Процес розмінування відбувається по-різному. Однакові за обсягом ділянки сапери можуть очищати з різною швидкістю, що залежить від обставин з точки зору протимінної діяльності.

— Якщо це мінне поле, то швидкість одна, якщо це ділянка, на якій відбулися бойові дії, але немає доказів, що там встановлене мінне поле, швидкість інша. І спрогнозувати швидкість насправді важко, — пояснює Тимур Пістрюга.
За його словами, після Київщини роботи з гуманітарного розмінування проводитимуть і в інших регіонах. Але тут є свої нюанси. Адже на звільнених територіях ця діяльність керується Національним органом протимінної діяльності, функції якого покладено на Міністерство оборони України. Тобто лише Міністерство оборони може дати дозвіл на роботи з розмінування території, бо тільки військові знають напевно, чи варто наразі проводити розмінування чи потрібно почекати (якщо ще є загроза повернення бойових дій). У взаємодії з усіма операторами протимінної діяльності оборонне відомство складає План гуманітарного розмінування звільнених територій на рік, і вже за цим планом відбувається виконання всіх робіт.
За словами керівника Асоціації саперів України, у своєму листі організація попросила Міноборони внести зміни до цього плану й включити до нього інші ділянки областей, крім Луганської і Донецької, які були внесені до широкомасштабного вторгнення агресора в Україну 24 лютого цього року.

 

На Київщині розпочався процес гуманітарного розмінування

 

На Київщині розпочався процес гуманітарного розмінування

 

На Київщині розпочався процес гуманітарного розмінування

 

На Київщині розпочався процес гуманітарного розмінування

 

На Київщині розпочався процес гуманітарного розмінування

 


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.