Тортури, допити, знущання, побиття: захисник Чернігова розказав про перебування у російському полоні

Чернігівець Дмитро був будівельником. Та війна в Україні та на рідній Чернігівщині змусили стати військовим та боронити рідну землю.
Про повномасштабне вторгнення російської армії в Україну чоловік дізнався з телевізора. Однак на той момент мав проблеми зі здоров’ям, тому пішов до територіального центру комплектування, як тільки став на ноги після хвороби - 4 березня.
Брав участь у боях у районі Новоселівки поблизу Чернігова, де пройшов «бойове хрещення». З 9 березня по 1 квітня Дмитро перебував у російському полоні.
«Тортури, допити, знущання, побиття… Особливо перші три дні. Возили територією області, по підвалах, на голові постійно була шапка, очі заклеєні скотчем. Це було перед відправкою до фільтраційного табору в Курську область», - розповідає Дмитро. – «У військових найбільше хотіли дізнатися про «Азов», «Айдар», «Правий сектор» та причетність до цих підрозділів. Цивільних звинувачували в тому, що ті навідники, зв’язківці, допомагають армійцям, випитували розміщення позицій та напрямок ведення вогню».
Потім чоловік потрапив до СІЗО у місто Курськ. У камері з 12 осіб було двоє військових, один – митник та дев’ятеро цивільних. Усі між собою розмовляли пошепки, а якщо говорили голосніше, то російські вартові виводили українців для «воспітатєльних момєнтов». Серед мирних були мешканці Сумської, Чернігівської, Київської, Полтавської, Івано-Франківської областей, з Гостомеля.
«Когось - із дому (забирали), когось – з укриття. Деяких із машини витягали, коли ті за продуктами їхали. У кожного була своя історія», - говорить армієць та пригадує, що були і жінки, але в окремій камері.
Діма до останнього не знав, що його забирають з полону. «Веземо розстрілювати», - так шуткували росіяни. «І тільки коли з машини побачили білі прапори, зрозуміли, що привезли на обмін», - згадує захисник. – «Вони прийшли, назвали прізвище, переодягли у чужу військову форму. І на літак. Здається, робили три приземлення, якщо не помиляюся. Тобто по різним містам росії збирали людей. Потім повезли і знову з пересадками».
Співкамерники Дмитра просили знайти їхніх рідних, якщо той опиниться на волі. Каже, деяких знайшов, зокрема через соціальні мережі та групи, деяких не вийшло.
Після полону Дмитро провів два тижні у лікарні на реабілітації і знову повернувся на службу у рідний батальйон.
 

Тортури, допити, знущання, побиття: захисник Чернігова розказав про перебування у російському полоні

 

Тортури, допити, знущання, побиття: захисник Чернігова розказав про перебування у російському полоні

 


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.