ЮНЕСКО працює над кількома проєктами для убезпечення журналістів у зоні конфлікту

ЮНЕСКО від початку повномасштабної війни рф проти України почала працювати з Міжнародною федерацією журналістів, НСЖУ і «Репортерами без кордонів», аби впевнитися, що журналісти, які працюють у небезпечних умовах, повністю захищені.

Про це сказав керівник Відділу ЮНЕСКО з питань свободи вираження поглядів та безпеки журналістів Гільєрмо Канела на семінарі «Безпека журналістів, які висвітлюють війну в Україні», передає Укрінформ із посиланням на Телеграм-канал НСЖУ.

«Ваша робота полягає в тому, щоб збирати інформацію в контексті війни. Ваша робота – це бути свідками, збираючи докази того, що діється насправді. Ваша робота є дуже важливою в таких ситуаціях. Вона не тільки може врятувати життя людей, але також вона є важливим елементом для подальшої відповідальності винних», – підкреслив представник ЮНЕСКО.

Він поінформував, що ЮНЕСКО разом з «Репортерами без кордонів» та МФЖ працює над кількома проєктами, що забезпечуватимуть журналістів, які працюють у зоні конфлікту, захисним обладнанням: бронежилетами, касками тощо. Також працює "гаряча лінія” для підтримки журналістів, які хочуть отримати додаткову інформацію. ЮНЕСКО презентує тренінг та спеціальний посібник з безпеки журналістів українською мовою.

«На жаль, незважаючи на всі наші зусилля, наш генеральний директор вже підтвердив загибель 7 наших співробітників, що є великою трагедією. Наше завдання полягає не тільки в тому, щоб винних притягнули до відповідальності, а й пересвідчитися в тому, щоб у майбутньому ця цифра не зростала і винні в загибелі наших колег були покарані. Те, що з ними сталося, неприйнятно. ЮНЕСКО буде спостерігати, щоб усі винні понесли відповідальність», – сказав Канела.

Він запевнив, що ЮНЕСКО готова підтримувати журналістів, які працюють на передовій. Він також відзначив важливість забезпечити їхню цифрову безпеку, особливо жінок, які працюють в зоні військового конфлікту.

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.