Ізваринський прорив

«Операція з відновлення державного кордону»«Битва на кордоні», «Битва в секторі „Д"», (в російськомовних джерелах нерідко—«Ізваринський котел»,«Довжанський котел») — епізод війни на сході України, битва сил АТО проти незаконних збройних формувань, підтриманих російською артилерією, в прикордонних районах Донецької та Луганської областей в ході літньої кампанії на Донбасі. Бої розгорнулись в секторі "Д" Антитерористичної операції в ході проведення операції з відновлення державного кордону протягом червня-серпня 2014 року.

Основним завданням Сил АТО було відновлення контролю над ділянкою державного кордону Ізварине—Кумачове та перерізання маршрутів забезпечення незаконних збройних формувань. 

Наступ сил АТО розпочався 12 червня, тривав два з половиною місяці і завершився виходом 72 омбр, 24 омбр, 79 оаембр, 95 оаембр та підрозділів прикордонної служби з Ізваринського напівоточення на підконтрольну Україні територію в районі Амвросіївки.

72-а окрема механізована бригада

12 червня 1 та 2 механізовані батальони 72 омбр разом з танковою ротою, підрозділами самохідної артилерії та ротою розвідки від н.п. Амвросіївка почали рейд вздовж російсько-українського кордону. Розташувавшись в районі населених пунктів Червонопартизанське, Панченкове, Провалля, Хмельницьке, вони, незважаючи на регулярні обстріли російської артилерії з території Російської Федерації, успішно утримували ввірену їх відповідальності ділянку фронту. 11 липня 1 механізований батальйон 72 бригади та підрозділи 3 полку спецпризначення взяли під контроль пункт пропуску «Ізварине».

Після збиття російською реактивною установкою «БУК» пасажирського авіалайнера Малайзійських авіаліній над окупованим Донбасом, бойові дії на цій ділянці фронту на деякий час припинились, але згодом поновились зі збільшеною силою. Командуванням сил АТО було прийнято рішення про виведення військовослужбовців ЗСУ з під перехресного вогню в «Ізваринському коридорі». В ніч з 6 на 7 серпня двоетапний вихід п’ятьох військових частин було завершено.

Очолював ударну групу 72 механізованої бригади майор Михайло Драпатий. Під час виходу разом з ним на прорив йшли командир дивізіону самохідних гаубиць підполковник Дмитро Храпач, командир дивізіону реактивної артилерії Олег Блануца та інші. Вихід був здійснений успішно, практично без втрат особового складу і техніки.

В той же час 1 мб 72 омбр, для відвернення уваги противника, здійснив вихід через територію РФ. Протягом тижня весь батальйон у повному складі повернувся до України і продовжив бойові дії проти російського агресора.

 

Удостоєні державних нагород за «Ізваринський прорив»

-полковник Драпатий Михайло Васильович, на час подій майор, командир 2 механізованого батальону 72-ї омбр.

-полковник Дмитро Храпач, на час подій командир дивізіону самохідних гаубиць, нині командир 27-ї абр.

-полковник Олег Блануца, на час подій командир підрозділу реактивної артилерії 72-ї омбр, нині командир реактивного полку ЗСУ.

-майор Вадим Гризун, начальник самохідного артилерійського дивізіону 72-ї омбр, до недавнього часу заступник командира 72-ї омбр з артилерії.

-підполковник Олександр Шкурко (посмертно), старший помічник начальника штабу бригадної артилерійської групи 72 омбр. Під час виходу з Ізваринського напівоточення був пораненим захоплений у полон. Помер в шпиталі окупованого м. Сніжне.

- капітан Анатолій Романчук (посмертно), начальник розвідки гаубичної самоходно-артилерійської батареї 72 омбр. Під час виходу з Ізваринського напівоточення був пораненим захоплений у полон. Помер в шпиталі окупованого м. Сніжне.

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.